З липня 2014 року головним управлінням Держкомзему у Львівській області було видано документів на право власності земельними ділянками 606 учасникам АТО. Мова про сотні гектарів землі на території Львівської області. Ще 1645 учасникам бойових дій на сході України вже задоволено їхні клопотання на право отримати землю.
Про це під час прес-конференції , 25 березня, заявив голова Громадської ради при ГУ Держкомзему у Львівській області Ярослав Мандрук.
«З моменту прийняття рішення директором Держземагентства України про виділення учасникам АТО земельних ділянок у липні минулого року, головне управління у Львівській області вже прийняло 1988 клопотань від військових на отримання ділянок. 1645 з них уже задоволено право на отримання земельних ділянок. 104 запити перебувають на розгляді в управлінні, а 606 військових уже отримали ділянки на території Львівщини», - заявив Мандрук.
Мова про сотні гектарів землі з різним цільовим призначенням (ділянки для ведення садівництва та для сільськогосподарської діяльності), які вже передані у користування учасникам АТО та їхнім сім’ям, зазначив Мандрук.
З його слів, у 14 районах Львівщини на даний час вже зарезервовано 2817 земельних ділянок під ведення садівництва, які, в перспективі, Держземагентство Львівщини передаватиме учасникам АТО.
Водночас, у деяких районах області неохоче виділяють землю для військових. У таких випадках, у громадській раді при обласному Держземагентстві рекомендують активніше втручатись у цей процес саме громадським активістам.
«Наприклад голова Стрийського районного Держземагенства ніяк не хотів резервувати ділянки для учасників АТО. З ним говорили представники нашої ради, він обіцяв і не виконував обіцянок. Врешті, після втручання громади, в обласному управлінні Держкомзему було вирішено визнати його роботу незадовільною, і от після цього у районі таки з’явились перші кілька десятків гектарів зарезервованих ділянок для солдатів», - зазначив Мандрук.
Ярослав Мандрук також повідомив, що при Громадській раді при обласному управлінні Держземагентства створено спеціальну комісію, до якої входять не тільки громадські активісти, а також військові та у часники АТО. Саме ці люди слідкують за тим, аби виділення ділянок відбувалось прозоро.
«До цієї комісії входять військові з різних військових частин області, прикордонники, представники військового госпіталю. Я хочу запевнити, ніяких тіньових схем у виділенні ділянок немає», - пояснив голова Громадської ради при Держкомземі Львівської області.