На Львівщині згоріла хата через закритий залізничний переїзд

18:38, 4 грудня 2014

Вночі 3 грудня до тла згоріла хата в селі Підбірці Пустомитівського району, що на Львівщині. Зайнялася оселя на світанку, найімовірніше, через коротке замикання.

Коли жильці хати зауважили дим і полум’я, викликали пожежників. Рятувальники на місце події приїхали оперативно, втім не змогли переїхати через колії, оскільки там вмуровані бетонні стовпці. Тож пожежникам довелося шукати альтернативний шлях, який знаходився за 5 км від місця пожежі. Як наслідок, приїхали вони ще через 20 хв.

«Допоки ми шукали як проїхати до хати, ми втратили дорогоцінний час. Саме його нам не вистачило, аби загасити полум’я», – розповів прес-секретар МНС у Львівській області Віталій Туровцев.

У цій хаті в Підбірцях мешкає сім’я Говди. З оселі вдалося врятувати деяку побутову техніку та документи, решта – згоріло вщент. Господарі оселі звинувачують у біді управління Львівської залізниці, яке три роки тому закрило автомобільний переїзд через залізницю.

«Це ж насправді там не один будинок, це ж ціла вулиця і, наприклад, я розумію, що нашу хату вже не врятувати, але є інші люди, які перебувають в такій самій ситуації, і якби сталося таке саме – результат був би аналогічний», – поскаржився потерпілий Остап Говда.

Переїзд закрили у грудні 2011 року. Хоча мешканці Підбірців неодноразово зверталися до залізничників, аби облаштували їм нормальний перехід, адже фактично одна частина села відрізана від цивілізації, а це 20 хат. Окрім того, поруч у полі розробляється ще один житловий квартал на 100 хат, і вони також фактично відрізані від нормального сполучення. Втім, у Львівській залізниці запевняють, що закрити переїзд – спільне рішення сільської ради та ДАІ.

«Аби закрити цей переїзд для руху автомобілів «Укрзалізниця» надала безкоштовну допомогу сільській раді, надавши щебінь для дороги, яку треба було зробити, а також ми облаштували пішохідний перехід», – зазначив прес-секретар Львівської залізниці Юлія Грабова.

У сільській ж раді кажуть, що це неправда, вони не давали жодних погоджень та дозволів на закриття переїзду. Доки ж дві установи показують пальцями один на одного, погорільці збирають документи, аби подати до суду на винуватців за відшкодування майна.