На 1 грудня 2008 року заборгованість із виплати зарплати на підприємствах Львівщини становила 116 млн грн. 14 березня 2009 року цей показник зменшився до 71 млн грн. В Україні це один із найкращих показників. Про це 16 березня під час зустрічі із т. в. о. керівника Львівського науково-дослідного радіотехнічного інституту Артуром Бондаруком (підприємство одне з найбільших боржників з виплати зарплати у Львівській області) зазначив голова Львівської ОДА Микола Кміть.
Такі зустрічі із найбільшими боржниками з виплати зарплати голова Львівської ОДА Микола Кміть проводитиме регулярно. Сьогодні на зустріч до губернатора не прийшов один із власників ЛАЗу Ігор Чуркін (борг із виплати зарплати працівникам ЛАЗу становить 4,9 млн грн).
Щодо НДРІ, яке належить до Міністерства промислової політики, то борг із виплати зарплати тут становить 3 млн 434 тис. грн. На підприємстві працює 420 працівників, кожному з них винні по 5-7 тис. грн. "Т. в. о. керівника інституту А. Бондарука було призначено в червні минулого року. Новий керівник доплюсував до боргу з виплати зарплати 200 тис. грн. Контрольним із погашення заборгованості для цього підприємства є середина літа. Якщо борг не погасять, то я наполягатиму на заміні керівництва. Зі своєї сторони, ми допоможемо їм отримати кредит на виплату зарплати у банку під гарантії контракту на 14 млн грн, яке підприємство уклало з однією з іноземних компаній", - розповів М.Кміть. Він також висловив здивування, що працівники підприємства не влаштовують жодних акцій протесту щодо невиплати зарплати: "Це може означати, що вони отримують зарплату "в конвертах".
А.Бондарук повідомив, що, крім контракту з іноземною компанією, який вони мають виконати влітку, інститут має контракт на 35 млн грн з оборонним відомством: "Оборонники відповідно до актів Кабміну в листопаді припинили нам перерахунок коштів. Ця постанова діятиме до 1 квітня. Крім того, у квітні ми плануємо реалізувати з аукціону наше майно на 10 млн грн, яке не потрібне для виробництва. Йдеться про склади і гаражі на вул. Науковій". Своєю чергою керівництво ОДА пообіцяло звернутися до Міноборони України щодо вирішення питання із перерахунком коштів. "Ми дали пропозицію в Кабмін, щоб нам дозволили курувати підприємства з державною часткою, але нам відмовили", - додав М. Кміть.
Завтра керівник області планує зустрітись із керівництвом ТзОВ "ЛАЗи", ДП "Львівські авіалінії" (борг із зарплати - 1 млн 25 тис. грн), Західноукраїнська геофізична розвідувальна експедиція державного географічного підприємства "Укргеофізика" (борг - 2 млн грн).
Серед найбільших боржників з виплати зарплати на Львівщині також є ДП "Угерський спиртовий завод" - 1 млн 361 тис. грн, ВАТ "Львівська вугільна компанія" - 2 млн 675 тис. грн, ВАТ "Іскра" - 2 млн 140 тис. грн. Повністю погасили виплату заборгованості - ДП "Львіввугілля", ЗАТ "Галичина". Заборгованість із зарплати на підприємствах-банкротах становить 7,8 млн грн.
Водночас начальник Державної інспекції праці Оксана Завада повідомила, що після перевірок інспекції значна частка підприємств повністю розраховується із своїми працівниками. Протягом січня-лютого після перевірок інспекції на 10 підприємствах повністю повернули борг по зарплаті, в 2008 році на 84.