МНС України продовжує ліквідацію наслідків буревію, який пройшов 23 червня на території Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької та Хмельницької областей. На ранок 26 червня електропостачання відновлено на території усіх областей, окрім Львівщини, де знеструмленими залишаються 276 населених пунктів. Про це повідомляє прес-центр МНС України.
Львівська область
Внаслідок стихійного лиха через пориви та спрацювання систем автоматичного захисту ЛЕП сталося знеструмлення 771 населеного пункту, на шести залізничних напрямках (Самбірському, Стрийському, Ходорівському, Краснянському, Сокальському та Мостиському) було призупинено рух електропотягів, шквалистими поривами вітру пошкоджено 1 тис. 3 будинки та об'єкти соціально-побутової сфери. Під час стихії загинуло 5 та травмовано 35 осіб.
О 18 год. 15 хв. 23 червня бригадами Львівської залізниці повністю відновлено рух електропотягів на всіх напрямках.
На 7 год. 26 червня відновлено електропостачання 614 населених пунктів, залишаються знеструмленими 157 населених пунктів та відремонтовано покрівлю на 276 будинках, залишається відремонтувати 727 будинків.
Вживаються заходи щодо відновлення електропостачання та ремонту пошкоджених будівель.
Підрозділами МНС під час ліквідації наслідків стихійного лиха врятовано 2 осіб, розчищено від повалених дерев та уламків будівельних конструкцій дахи 35 житлових будинків та проїзні частини 44 вулиць, розпилено 50 куб. м деревини. Організовано доставку будівельних матеріалів для виконання відновних робіт. Вже доставлено 2 тис. листів шиферу.
До аварійно-відновлювальних робіт залучено підрозділи Головного управління МНС у Львівській області, 1-й аварійно-рятувальний загін МНС (м. Дрогобич), бригади обленерго та комунальні служби (всього 1 тис. 324 чол. та 159 од. техніки, у тому числі від МНС 420 чол. особового складу та 48 од. техніки).
Комісією ТЕБ та НС облдержадміністрації створено робочі групи для координації дій з проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт та уточнення збитків, завданих стихією.
Тернопільська область
На території області було знеструмлено 165 населених пунктів, шквалистими поривами вітру пошкоджено покрівлі 534 приватних житлових будинків та об'єктів соціально-побутової сфери.
На 7 год. 26 червня електропостачання населених пунктів відновлено повністю.
Вживаються заходи щодо ремонту пошкоджених будівель.
Підрозділами МНС під час ліквідації наслідків стихійного лиха здійснено розчищення доріг та покрівель будинків від повалених дерев та надається допомога по відновленню покрівель будинків.
До аварійно-відновлювальних робіт залучено підрозділи Головного управління МНС у Тернопільській області та комунальні служби (від МНС 86 чол. особового складу та 20 од. техніки).
Івано-Франківська область
На території області було знеструмлено 74 населені пункти, шквалистими поривами вітру пошкоджено покрівлі 9 адміністративних будинків.
На 7 год. 26 червня електропостачання населених пунктів відновлено повністю, вживаються заходи щодо ремонту пошкоджених будівель.
Підрозділами МНС під час ліквідації наслідків стихійного лиха здійснено розчищення доріг від повалених дерев та надається допомога по відновленню покрівель будинків. До аварійно-відновлювальних робіт залучено підрозділи Головного управління МНС в Івано-Франківській області та комунальні служби (від МНС 18 чол. особового складу та 4 од. техніки).
Чернівецька область
На території області було знеструмлено 79 населених пункти, шквалистими поривами вітру пошкоджено покрівлі 42 приватних житлових будинків та об'єктів соціально-побутової сфери.
На 7 год. 26 червня електропостачання населених пунктів відновлено повністю та відремонтовано покрівлю на 18 будинках. Вживаються заходи щодо ремонту 24 пошкоджених будівель.
Підрозділами МНС під час ліквідації наслідків стихійного лиха здійснено розчищення доріг від повалених дерев та надається допомога по відновленню покрівель будинків.
До аварійно-відновлювальних робіт залучено підрозділи Головного управління МНС у Чернівецькій області та комунальні служби (від МНС 69 чол. особового складу та 10 од. техніки).
В областях продовжують працювати комісії по уточненню розмірів збитків нанесених стихією.
Координацію аварійно-відновлювальних робіт здійснюють оперативні групи Головних управлінь МНС в областях.