На Львівщині знизились темпи поширення ВІЛ-інфекції. Зокрема за дев’ять місяців 2014 року у Львівській області зареєстрували 325 осіб із діагнозом ВІЛ-інфекція проти 330 за аналогічний період 2013 року. Також на 22,5% менше зареєстровано випадків захворювання на СНІД – 134 проти 173 минулого року.
Про це сьогодні, 28 листопада, під час прес-конференції розповіла головний лікар Львівського обласного центру СНІДу Мар’яна Служинська.
«Розмір епідемії у Львівській області має значно нижчі масштаби, аніж в країні в цілому. Основні тенденції, які ми спостерігаємо щодо поширення хвороби в області – це зміна шляхів передачі та зростання частки інфікованих жінок», – розповіла Мар’яна Служинська.
Вона зазначила, що раніше основною групою ризику інфікування були люди, які ін’єкційним способом вживали наркотики, але тепер основний спосіб передачі – статевим шляхом. Таким шляхом інфікувались 51% від виявлених цього року хворих.
Також якщо на початку поширення епідемії основними носіями були чоловіки, то тепер значно зросла частка жінок, що збільшує ризик передачі інфекції від матері до дитини. При цьому лікарі зазначають, що у 2014 році жодному із 77 новонароджених дітей від ВІЛ-інфікованих матерів такий діагноз не підтвердили. Зафіксували лікарі цього року і «старіння» категорії осіб, що хворіють на ВІЛ.
«На щастя, зараз ми маємо зменшення числа інфікованих молодих осіб віком 16-24 років, і це дуже добре. Групою ризику тепер є особи від 25 до 49 років, тобто сексуально активна категорія», – додала головний лікар Львівського обласного центру СНІДу.
Вона додала, що в обласному центрі СНІДу також зареєструвались 10 осіб, які переїхали із зони АТО у Львівську область. Ці особи раніше були на обліку у інших закладах охорони здоров’я та просто продовжують лікування на базі ЛОЦ СНІДу.
«Сьогодні ВІЛ не смертельна хвороба. Головне, щоб людина вчасно дізналась про свій статус та розпочала лікування. Львівська область вповні забезпечена усіма необхідними препаратами», – сказала Служинська.
Станом на 1 жовтня 2014 року на обліку у Львівському обласному центрі СНІДу перебуває 2 657 ВІЛ-позитивних осіб, в тому числі 813 осіб хворі на СНІД. При цьому поширення захворювання на ВІЛ становить 104,8 випадків на 100 тис. населення при середньоукраїнському показникові 319,7.
Зазначимо, що усі охочі можуть пройти конфіденційне та безкоштовне тестування на ВІЛ у Львівському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом, що знаходиться у місті Львові по вул. Лисенка, 45.