Вступ України до НАТО готові підтримати на референдумі 57% мешканців Львівщині (у листопаді минулого року було 60%), проти голосуватимуть – 17% (у листопаді минулого року було 22%). Не знають як голосувати 18% (у листопаді минулого року було 13%). Таким чином відбувається зниження інтересу громадян до теми НАТО. Про це під час прес-конференції 14 липня повідомив директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.
Найбільшими прихильниками вступу до НАТО залишаються прибічники Фронту змін, БЮТ та ВО Свобода, противниками – Партії регіонів, хоча й серед них 31% - за вступ до НАТО.
За словами Олексія Антиповича, також помітне зменшення інтересу до теми приєднання України до Єдиного економічного простору (у складі України, Росії, Білорусі, Казахстану), та до теми Євроінтеграції.
Так, вступ України до ЄЕП готові підтримати на референдумі 15% мешканців Львівщині (у листопаді минулого року було 19%), проти голосуватимуть – 59% (у листопаді минулого року було 62%). Не знають як голосувати 16% (у листопаді минулого року було 12%). Найбільшими прихильниками вступу до ЄЕП залишаються виборці, які симпатизують Партії регіонів та Фронту змін, найбільше противників серед електорату Громадянської позиції Анатолія Гриценка та Нашої України.
Дві третини опитаних (66%) готові проголосувати на референдумі за приєднання України до Європейського Союзу (у листопаді минулого року було 74%), проти голосуватимуть – 10% (у листопаді минулого року було 10%). Не знають як голосувати 18% (у листопаді минулого року було 13%).
Прихильниками Євроінтеграції залишаються прибічники Фронту змін, Громадянської позиції, ВО Свобода та БЮТ.
Аудиторія дослідження – населення Львівської області віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність 1200 респондентів. Метод дослідження – особисте формалізоване інтерв’ю, відповідно до опитувальника. Помилка репрезентативності дослідження: для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,8%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2,4%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження 19-29 червня 2010 року.