На Львівщині зростає підтримка УДАРу, «Свободи» – спадає, – опитування

15:40, 24 вересня 2013

Якби вибори до Верховної Ради України відбувались найближчої неділі, то на Львівщині 29,8% мешканців проголосували б за Батьківщину-Фронт змін, 20,9% – за ВО «Свободу» і 20,8% – за «УДАР». Про це сьогодні, 24 вересня, під час презентації соціологічного дослідження розповіла керівник українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак.

Партія регіонів набрала б 2,1%, «Наша Україна» – 1,1. Решта партій набирають менше одного відсотка: КПУ, Народна Партія Литвина, Соціалістична партія Україна, партія «Україна-вперед». Не визначилися із політичними вподобаннями 15,2%, а 8,3% опитаних не пішли б на вибори. Наталія Зайцева-Чіпак зазначила, що серед селян – найменша частка тих, хто не піде на вибори.

Політолог Анатолій Романюк сказав, що є тенденція, що виборці готові менше голосувати за ВО «Свободу» і ВО «Батьківщину» та зростання готовності голосування за УДАР.

За його словами, є два чинники, чому частка «Свободи» є нижчою, ніж на парламентських виборах 2012 року. За його словами, першим чинником є активність політичної партії, а другий пов'язаний з тим, що ВО «Свобода» позиціонувала себе як радикальна сила.

«Спроба партії зайняти іншу нішу з одного боку передбачає ніби розширення спектра виборців, але з іншого – партія може втратити своїх виборців», – зазначив політолог. За його словами, на думку виборців могла вплинути критика, що була у ЗМІ.

Також Анатолій Романюк зазначив, що знизився рівень підтримки ВО «Батьківщини». Він пов’язує це із складнощами об’єднання із «Фронтом змін». Він наголосив, що на кожних парламентських виборах з’являється новий агент симпатії виборців Львівської області: «Наша Україна», «Батьківщина», «Свобода».

Щодо зниження рейтингу ВО «Свободи» Наталія Зайцева-Чіпак сказала: «Виборці обирають архетип національно-патріотичної сили на кожних виборах. Спочатку це були НРУ, потім «Батьківщина», тоді розчарували у «Батьківщині» і треба було шукати когось іншого. Це вдалося «Свободі». Ці цифри говорять, що або люди готові голосувати за них у радикальній ситуації, або це природне скорочення», – розповіла Наталія Зайцева-Чіпак.

Довідка

Опитування «Соцінформ» проводилося 1-16 вересня цього року. Опитано 1200 респондентів, які презентують доросле населення Львівської області, віком від 18 років. Помилка репрезентативності дослідження становить +/- 3,5%. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю. Вибірка – багатоступенева, стратифікована з використанням випадкового відбору респондентів на останньому щаблі. Квотами у вибірці були – вік і стать.