В Україні створюється єдина система невідкладної медичної допомоги. Так, при 7 територіальних центрах екстреної медичної допомоги - АР Крим, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Львівської, Одеської та Харківської областей - створюються реанімаційні центри. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я України.
Відповідно до “Державної програми створення єдиної системи надання екстреної медичної допомоги на період до 2010 року”, затвердженої Постановою Кабміну України від 5 листопада 2007 р., для надання населенню екстреної медичної допомоги на догоспітальному та госпітальному етапах створюється централізована мережа медичних закладів, що функціонуватиме за єдиними принципами та стандартами невідкладної медичної допомоги. Усі центри будуть забезпечені відповідним сучасним обладнанням та виробами медичного призначення для допомоги постраждалим з отруєннями внаслідок надзвичайних ситуацій, техногенних катастроф, терористичних актів. Фінансування Програми буде здійснюватись в межах видатків держбюджету МОЗ та інших органів виконавчої влади, місцевих бюджетів та із залученням інших джерел, не заборонених законодавством. Обсяг фінансування заходів Програми з державного бюджету становитиме 328 416,5 тис. грн.
МОЗ на базі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вже готує фахівців за сучасними європейськими стандартами. Однак в Програмі передбачена підготовка не лише медичних, а й немедичних працівників - парамедиків, які зможуть надати першу невідкладну допомогу. Пройти спеціальний курс навчання матиме можливість кожен бажаючий. Це особливо актуально для сіл, де немає фельдшерсько-акушерського пункту чи сільської амбулаторії, а також для автолюбителів.
В Україні щороку понад 15 млн. громадян потребують екстреної медичної допомоги з різних причин. Кількість виїздів бригад швидкої медичної допомоги складає понад 13 млн виїздів (97,6% від усіх звернень). За нормативами надання невідкладної допомоги час приїзду машини швидкої допомоги становить: по місту - 15 хвилин, у сільській місцевості - 30-40 хвилин.
Стаціонарного лікування при невідкладних станах потребують понад 1 млн чол. Статистичні дані стосовно випадків травматизму серед населення в Україні вказують на постійно високі показники: всього травм і отруєнь в абсолютних цифрах у 2002 р. - 2 243 613, у 2006 р. - 2 288 917 (відповідно 465,1 і 489,6 на 10 тис. населення).