На Львівщину для навчань під керівництвом інструкторів НАТО прибула бойова 54 бригада ЗСУ

19:34, 13 липня 2018

У міжнародному центрі миротворчості та безпеки розпочала навчання 54 бригада ЗСУ. Цього разу під керівництвом американських інструкторів тренуватиметься батальйонно-тактична група.

Ледь не увесь бойовий склад підрозділу це добровольці ще з самого початку війни. Ще декілька тижнів тому вони тримали українську оборону на лінії фронту. У складі 54-ї бригади бійці легендарних батальйонів «Донбас-Україна», Київська Русь та «Кривбас», які відзначились ще в Іловайську та Дебальцевому.

Не бракує у підрозділі й прекрасної половини.

«На позиціях мені навіть більше сподобалось, ніж у штабі, бо там життя таке яскраве. Стрільби!.. Кожен раз, коли сидиш на зміні, то переживаєш, щоб всі були живі. Техніка одне питання, головне, щоб люди залишились цілі і живі», каже старша солдатка 54-ї бригади Анна Петіна.

Утворена з нуля у 2014 році 54 окрема механізована бригада одразу стала бойовою. Із невеликими перервами тримала оборону на Світлодарській дузі. Завдання на найближчі два місяці – посилено тренуватись разом із натівцями.

«Навики свої показати, їхні взяти на озброєння. На лісову місцевість не дуже вчились, зараз побачимо як вони нас навчать у ній працювати», прогнозує боєць 54-ї бригади «Бабай».

Разом із відважними бійцями їхні чотирилапі побратими. «Сірьога» собака бойовий, має навіть поранення, ні на крок не відходить від свого хазяїна, до якого прибився на фронті. На полігоні теж буде проходити вишкіл за стандартами НАТО.

«Це мій побратимчик. В нього шрами від осколків і від інших собак. Коли обстріли – скавчить і лягає», – гладить друга боєць 54-ї бригади Женя «Трос».

Вони й самі можуть багато чого навчити іноземних військових. У червні саме ці хлопці звільнили для України два населених пункти поблизу Горлівки, а місяцем раніше взяли в полон російського окупанта. Та американський досвід теж не завадить.

«Наша підготовка тут починається на найнижчому рівні, з індивідуальної підготовки, потім це переходить в підготовку взводу, роти та батальйону. Це допомагає протидіяти умовному противнику на різних рівнях », розповідає заступник командира місії JMTG-U Вільям Мерфі.

Загалом за стандартами НАТО навчання пройшли вже понад 10 тисяч українських військових. Вдалось підготувати більше десятка батальйонів ЗСУ.