На усіх 17 водозаборах Львова, на яких добувають питну воду для міста, ситуація стабільна, підтоплень не зафіксовано, повідомили у «Львівводоканалі».
«Учора на території водозабору Глина Наварія у річці Щирець піднявся рівень води, яка розмила під’їзний місток до однієї зі свердловин. Зараз уже вода впала. На інших водозаборах підтоплень немає», - зазначає начальник відділу водопровідного господарства Володимир Паньків.
Міські каналізаційні мережі теж працюють справно. Надзвичайних ситуацій, спричинених таненням снігу, немає повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
«Йде велика вода, ми маємо більше навантаження на каналізаційні насосні станції, відтак зросло споживання електроенергії. На міські очисні споруди більшає мулу. Однак загалом ситуація під контролем», - повідомив начальник відділу каналізаційного господарства Володимир Васильченко.
Станом на 9 ранку у диспетчерській службі водоканалу зафіксували 6 витоків води. Аварій, які б спричинили припинення подачі води, немає. На вул. Стрілецькій працівники «Львівводоканалу» прокладають 200 погонних метрів нової ділянки водогону.
Нагадаємо, у Сокальському районі Львівщини на 8 квітня затопленими є місцевості приблизно десяти населених пунктів.
Загалом в Україні залишаються частково підтопленими території, господарські та житлові будівлі у 89 населених пунктах дев’яти областей і Києва.
Після березневих снігопадів в Україні почали готуватися до можливих повеней. Па початку тижня заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Анатолій Бойко заявив, що відомство готується до ліквідації можливих наслідків весняного водопілля. Впродовж тижня почали надходити з регіонів повідомлення про підтоплення садиб, будинків. Тільки за добу (4 квітня) в Україні підтопило 68 населених пунктів у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Чернігівській областях та Києві. На Закарпатті через підвищення рівня води у річці Латориця підтопило дорогу Ужгород-Демечі.
Різкий підйом рівня води прогнозують і на річках Львівщини. Найбільший ризик затоплення – у Самбірському, Мостиському районах та у прирічковій частині міста Червонограда.
Однак синоптики наголошують,що сильну повінь прогнозують на середину квітня.