На львівській сцені спортсмени з усієї України похизувались ідеальними м’язами

19:45, 5 квітня 2016

У Львові відбувся відкритий Кубок області із бодібілдингу та фітнес-бікіні. Ідеальними м’язами хизувались двісті спортсменів з усієї України і визначали, хто ж найкращий серед досконалих.

У «задзеркаллі» змагань бодібілдерів щонайменше півгодини гримують у бронзовий колір. Роблять це, аби підкреслити рельєф м’язів, виокремити їхні контури. Косметична підготовка — обов’язковий елемент програми.

«Для категорії менс-фізік дуже важливо, щоб воно було все рівномірно, гарно. Щоб воно виглядало естетично. Це така більш модельна категорія», — розповідає Ірина Хабарова, яка гримує атлета.

Перед виступом слід обов’язково розім’ятися, нагнати крові у м’язи, щоб на сцені чітко було видно тілобудову.

«Впевнено ти себе завжди можеш почувати у іншому місці, на репетиції, наприклад. А от коли виходиш на сцену, то впевненість кудась дівається. Налаштовую себе тим, що це дуже важка праця. Дуже довго треба готуватися. Для того, щоб вийти і показати себе впродовж 5 хвилин», — ділиться учасниця змагань Наталія Мичковська.

Атлети послідовно повертаються на 90 градусів, демонструють з усіх боків біцепси, збоку трицепс, показують прес. Судді спершу дивляться на окремі групи мускулатури. Потім на статуру в цілому, оглядаючи її зверху вниз від шиї до ікор. Вони оцінюють збалансованість розвитку, правильні пропорції тіла. Не оминають увагою навіть зачіску і красу обличчя. А ще бажано, аби на тілі не було хірургічних шрамів.

«Як мінімум, мають бути вузька талія, широкі плечі і правильні ноги. Не худі. Впевненим треба бути і розуміти, для чого ми це робимо», — каже учасник змагань Дмитро Малеренко.

Для таких результатів потрібні не лише роки тренувань, а й здоровий тривалий сон і, звісно, правильний раціон.

«Людині потрібно більше білка, щоб людина споживала. Білок — це є основна речовина, завдяки якій м’язи підтримують свою форму, ростуть. Вуглеводи також не потрібно забувати і жири», — додає учасник змагань Віталій Карпо.