На Львівському Безпековому форумі обговорили війну на Сході України

15:10, 30 листопада 2017

Під час Lviv Security Forum, який стартував у четвер, 30 листопада, у Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького УКУ, обговорили стратегію безпеки в умовах війни на Сході України. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Можливо, Захід був занадто повільний у своїй реакції на події в Україні. Але Путін таких санкцій теж не очікував. На мою думку, не варто пов’язувати санкції виключно із перебуванням Ангели Меркель при владі. Бо навіть на Півдні Європи уже зрозуміли, наскільки небезпечним є Кремль після витівок Путіна в Каталонії», – сказав посол США в Україні (2003-2006 рр) Джон Гербст.

Натомість старший науковий співробітник Jamestown Foundation Владімір Сокор зазначив: «Коли Путін з природних причин зникне, серед західних політиків почнуться справжні перегони, щоби з’явитись перед новим російським лідером. Нам треба ще раз проаналізувати історію, адже після всіх, починаючи від Сталіна, увесь світ думав, що наступний лідер буде іншим».

Історик, професор УКУ Ярослав Грицак висловився про необхідність підтримки України західними партнерами з огляду на події 100-річної давності: «Чому провалилась революція в Україні у 1917 році? Україна була слабка і не було геополітичної підтримки, її покинули напризволяще. Багато істориків вважають, що основний урок з ХХ століття – не можна лишати напризволяще нещасливі нації та держави, бо це відіб’ється не дуже добре».

А президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар наголосив на необхідності продовження економічних санкцій проти країни-агресора Росії. «Росія незмінна в одній своїй еволюції – експансії. І що більше доходів вона отримує, то активніше веде свою гібридну війну», – процитувала Михайла Гончара прес-служба ЛМР.

Про підтримку України з боку країн Заходу зазначив і командувач сухопутних військ США в Європі Бен Ходжес. «Перше. Хочу наголосити на тому, що є зобов’язання США разом із іншими країнами допомагати Україні захищати себе від Росії. Америка не відходить від цих своїх обов’язків – і у сфері навчання армії, і надання обладнання, і удосконалення та розвиток медичної допомоги для армії. Але не тільки ми навчаємо – також і самі вчимося від українських військових. Вони – справжні борці, віддані своїй країні. Я ніколи не був на лінії вогню із Росією, але наші українські партнери мали такий досвід і ми дуже багато вчимося від них, – сказав під час обговорення Бен Ходжес. – Друге. Захід має змінити своє ставлення і пристосувати його до реальності. Бо вторгнення Росії в Крим і на Донбас змусило нас прицільніше дивитися і наново вчитися, як проводити наші військові кампанії та операції. Третє. Взаємини між армією, державою та народом. У США є традиція – американці раніше, будучи колонією Великою Британії, не хотіли регулярної армії, але вона мала все-таки бути, однак під контролем цивільним. Отже, американська конституція передбачає цивільний контроль за витратами на оборони. У статті, де описані повноваження Конгресу, написано, що Конгрес має забезпечувати та дисциплінувати збройні сили. Звичайно, президент є головнокомандувачем Збройних сил, але є традиція цивільного контролю за армією».

Як повідомляв ZAXID.NET, голова Львівської ОДА Олег Синютка вчинив скандал під час Безпекового форуму. Карту України, на якій візуально були виділені окуповані території Донбасу та позначені як «People’s republics of Donetsk and Luhansk», Олег Синютка сприйняв як визнання самопроголошених республік ЛНР та ДНР. Пізніше про обурення Олега Синютки повідомила і прес-служба ЛОДА, додавши, що він звернеться до СБУ з вимогою провести перевірку та покарати відповідальних за цю карту.