У Львові завершився третій за рахунком міський ідеатон. Протягом двох днів виступили десяток менторів, 11 команд. На львівському конкурсі студентські команди представили свої ідеї у чотирьох напрямках ‒ е-освіта, інфраструктура, електронне врядування, а також фінанси й інвестиції.
«Дуже цікаво, тому що тут зібралися люди, які імплементують якісь ідеї. В них багато ідей, в них горять очі, і вони хочуть щось зробити цікаве та корисне», ‒ каже ментор і учасник журі Валерій Даниленко.
Свої ідеї в стартапи перетворювали 11 команд. На створення проекту вони мали два дні. Упродовж цього часу їх супроводжували наставники ‒ маркетологи, юристи, розробники.
«Основною метою була мотивація. Справді команди були зацікавлені в участі в ідеатоні. Ми ставили умову, що це має бути від чотирьох до шести учасників. Також передбачалося, що один-два учасники мають бути саме девелоперами, тобто розробниками й розбиратися в ІТ», ‒ розповідає очільниця міського управління ІТ Марта Романяк.
Серед проектів ‒ соціальні, інформаційні, інфраструктурні і навіть музичні. Студенти аналізували проблеми, з якими стикаються в реальному житті. До прикладу, команда Механізми створила платформу для пошуку студентських стажувань.
«Інколи ми стикаємося з таким, що ми вчимося в університеті, але не завжди маємо можливість десь попрактикуватися, побачити, як насправді працює ця система», ‒ каже учасник команди Владислав.
А команда Lemberg State створили ресурс для відслідковування відвідувань школи. Система має ідентифікувати, коли школяр приходить до школи й виходить із неї. Усе задля безпеки дітей.
«Що ми використали для цього? Це є raspberry pi ‒ це одноплатний комп'ютер, це є ось такий датчик, це є написані програми, які дозволяють при передачі до того датчика ось так от зберігати запис про відвідування школи в базі даних. Потім передавати цю базу даних на сервер», ‒ пояснює учасник команди Юліан.
Переможцем ідеатону стала команда Team_d. За два дні ідеатону їм навіть вдалося створити сайт.
«Зустрічайте: Сity rental. Просту та прозору платформу для пошуку, короткострокової оренди та оплати комунальних приміщень для проведення різних заходів у Львові», ‒ представив проект учасник команди Team_d Теодор Сергійчук.
Платформа створена для взаємодії поміж містом, комунальними закладами й тими, хто шукає можливість провести свято, лекцію чи перегляд фільму за невеликі гроші.