На «Львіввугіллі» зменшили видобуток та постачання вугілля в енергетику, – Віталій Оніжук

12:58, 31 серпня 2016

Видобуток вугілля на шахтах «Львівщини» впав вдвічі. Гірники «Львіввугілля», які нещодавно скаржились на перевантажені склади та проблеми, нині не можуть забезпечити потреби у вугіллі теплових електростанцій.

«У нас призупинились три лави, тому що там вибрали все вугілля до певної межі, – каже голова червоноградського осередку НПГУ Віталій Оніжук. – Якби нам виділяли кошти на модернізацію, ми би скоріше їх запустили. На даний момент міністерство ні копійки нам не дає на обладнання, на матеріали, тому у нас така ситуація». Профспілковий лідер повідомив, що компанія ДТЕК «Західенерго» (основний споживач вугілля Львівсько-Волинського басейну) забирає усе вугілля, яке видобувають на підприємстві, однак через спад видобутку обсяги порівняно невеликі. Адже призупинені три лави – це мінус три тисячі тонн на добу. «На даний момент вугілля вони забирають. Розрахунки ведуть, але ми зменшили видобуток, тому виходить такий колапс. У нас вугілля вони забрали, ми не можемо поповнити, тому маємо великі проблеми...»

При цьому саме від стабільного видобутку вугілля нині залежить стабільна робота енергосистеми. Через те, що значна частина атомних енергоблоків перебуває на планових та аварійних ремонтах, теплові електростанції завантажують по максимуму. За словами міністра палива та енергетики Ігоря Насалика, цього літа Україна спалила на 20% більше вугілля, ніж взимку минулого року.

«У червні, липні і серпні ми спалювали понад 100 тис. тонн вугілля, в той час, коли взимку при температурі -17 і більше спалювали всього 70 тис. тонн», – додав міністр. Та якщо на початку літа електростанції мали величезні запаси вугілля на складах, які допомогли їм пережити пікові навантаження, то тепер таких запасів немає ні на складах станцій, ні на складах видобувних підприємств».

Сьогодні вся теплова генерація в Україні працює з підвищеним навантаженням. З урахуванням накопичення вугілля і більш високим виробітком електроенергії в другому півріччі  тепловим електростанціям по всій Україні знадобиться 14,3 млн тонн вугілля, що на 1,8 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У новому опалювальному сезоні Україні, очевидно, доведеться імпортувати не лише південноафриканське вугілля, аби компенсувати нестачу антрациту, але й газове вугілля через скорочення видобутку на вітчизняних шахтах Львівсько-Волинського басейну.

Автор Марія Дяків