Навчання менше ніж за тиждень, але ще не всі готові до науки. Батьки зі школярами штурмують поліклініки. Щоправда, тепер все цивілізовано. Ні тобі довгих черг, і медики усі на місці. Першокласники мають обійти з десяток лікарів і встигнути до вересня, а от учні старших класів огляд можуть продовжити ще й під час навчання.
З малюнками на дошці для перевірки зору маленький Дмитрик впорався на відмінно. Вже у вересні хлопчик переступить поріг першого класу. З мамою мають ще більше тижня, аби обійти всіх лікарів.
«Ти не боїшся лікарів? – Ні, – каже хлопчик. – Ми пройшли в садочку половину лікарів. Вони до нас приходили. Було досить зручно. Ну і зараз так трошки займає часу, бо запис є до лікарів», – розповіла мати майбутнього першокласника Марина.
Приймає лікар по запису, тому черг у коридорах немає. І лікарі усі на місці, адже відпустки мали швидше. До 1 вересня батьки своїх першокласників мають повести до щонайменше дев’ятьох спеціалістів.
«Ревмокардіолог, хірург, ортопед, отоларинголох, офтальмолог, невропатолог, психолог, присоневролог, ендокринолог, стоматолог, логопед і, звичайно, сімейний лікар виводить вже заключення», – пояснила сімейний лікар 4-ї комунальної клінічної лікарні Віра Коць-Пархомик.
Учні старших класів також проходять обов’язковий медогляд, щоправда, список лікарів менший: потрібен лише хірург, ортопед, ендокринолог та стоматолог. Інші ж спеціалісти індивідуально, якщо є скарги.
Готується до школи й одинадцятирічний Андрій. Осанку хлопця перевіряє дитячий хірург.
«Оглядаємо, яка в дитини постава, чи є сколіотична, чи є сколіоз початкові стадії, чи є деформація грудної клітки. Далі чи є грижі пупкові, пахові. Оскільки дивишся грижу, заодно можна побачити урологічну патологію: падянку яєчка, варикоселія – є таке захворювання в юнаків. Далі оглядаємо нижні кінцівки чи є деформація, чи є плоскостопість», – додала дитячий хірург 4-ї комунальної клінічної лікарні Ірина Даценко.
Зі ста школярів у десяти-одинадцяти оглянутих виявляють захворювання, про них одразу кажуть батькам. Адже тільки вчасна діагностика допоможе виявити хворобу.