На межі

Фоторепортаж із львівської ковід-лікарні

13:32, 18 березня 2021

Від 19 березня у Львові впроваджується локдаун до 28 березня. Необхідність запровадження жорсткого карантину зумовлена стрімким зростанням кількості хворих на Covid-19.

ZAXID.NET публікує фоторепортаж із Львівської лікарні швидкої допомоги, в якій перебуває найбільше хворих на коронавірус. Заклад розрахований на 650 пацієнтів, однак зараз сюди прибуває близько 38 інфікованих щодоби. Тому в останні кілька днів тут стали вже звичними переповнені палати та виснажені лікарі, які продовжують боротися за кожне життя.

Ще на під’їзді до лікарні відчувається інший ритм життя. Ритм, набутий за умов пандемії: лікарі постійно квапляться, пацієнти очікують, палати не встигають порожніти.

У першій же палаті зустрічаємо пана Ігоря: «У мене 80% ураження легень. Вважаюсь тут як важкий хворий, але стан вже стабілізували. Умови тут хороші, чисто і гарно, персонал крутиться як швейна машинка. День і ніч – конвеєр людей, люди хворіють і хворіють».

У кожного тут своя історія, свій шлях боротьби. Однак лікарям немає значення звідки прибулий, як він одягнений, місія одна – врятувати. Медбрат Станіслав розпочав свій день із обходу всіх палат. «Лікарня уже переповнена, маємо дуже велике зростання кількості хворих – якщо минулого тижня було вісім хворих на добу, то зараз вже 38», – розповідає він ZAXID.NET. І ця кількість не знижується вже кілька днів поспіль, через що у міських поліклініках почали розгортати тимчасові шпиталі для хворих. Але схоже, що запровадження жорсткого карантину просто неминуче.

«Ситуація надто складна, за останній тиждень кількість хворих зросла у два рази. На кожного медика навантаження зросло у 10 разів! Ми тут як на війні, наші медики працюють на межі сил, тож закликаємо дотримуватися карантинних обмежень», – говорить керівниця центру терапії Марта Сайко.

Пані Леся Лозинська перед тим, як потрапити до лікарні, пробувала лікуватися самостійно. Але це не дало ефекту. «Востаннє була в цій лікарні у 2000-му році, то боялася навіть зайти. А зараз потрапила як додому, при тій біді тут як рай. Лікарі, медсестри, медбрати – всі бігають як можуть», – ділиться пацієнтка.

У лікарні постійно чути звук свердла та голоси робітників, які облаштовують тут нові ліжкомісця. Через різке збільшення хворих нові місця створюють усюди, де є можливість – у аудиторіях коледжів, коридорах та екстрених шпиталях.