На місці ДТП на території с. Дідилів Кам’янко-Бузького району Львівської області більше немає перевищення граничних норм концентрації хімічних речовин, запевнив заступник головного держсанлікаря Львівської області Олег Когут.
«Вночі (13 жовтня, коли відбулася аварія – ред.) відбиралися проби в зоні аварії. Ми дійсно визначили перевищення, тому що там було декілька ємностей, в яких перевозилася речовина (мононітрохлорбензол – ред.), було збито покришки цих ємностей. Напевне, це якоюсь мірою і призвело до перевищення гранично допустимих концентрацій», - розповів у коментарі для ZAXID.NET 14 жовтня Олег Когут.
«Ми зробили повторні дослідження вже в 11:00, і ситуація нормалізувалася. Всі показники – межах норми. Всі проведені міри були адекватними. Була відповідна група міністерства надзвичайних ситуацій, яка провела герметизацію і забрала ті ємності з хімічною речовиною. Проведена була деконтамінація на місці. Проблем немає, ситуація нормалізована», - додав він.
За словами Олега Когута, потреби в проведенні повторних проб на сьогодні немає. «Немає сенсу. Вже сьогодні немає джерела, бочки забрані. Це – викинуті на вітер державні гроші», - зазначив він.
Раніше Міністерство охорони здоров’я, посилаючись на Львівську обласну СЕС, повідомляло, що ввечері 13.10.2011 на території с. Дедилів Кам'янко-Бузького району Львівської області сталася аварія вантажного автотранспортного засобу, який перевозив хімічну речовину - мононітрохлорбензол у герметичних контейнерах. Внаслідок аварії відкрилися покришки семи контейнерів всередині, які перевозив автомобіль, однак просипання речовини за межі кузова не відбулося. Візуального забруднення об'єктів довкілля не було зафіксовано.
Фахівцями санепідслужби встановлено тимчасову обмежувальну зону радіусом 150 м, за межі якої виведено 60 осіб та відселено 15 будинків.
Станом на 14.10.2011 спеціалістами СЕС було відібрано проби повітря на місці аварії та на межі обмежувальної зони, а також проведено контрольні заміри повітря під час ведення аварійних робіт. На той час було встановлено перевищення у 1,3 рази граничнодопустимої концентрації (ГДК) хлору на місці аварії, а також перевищення ГДК окису азоту - в 1,35 рази на відстані 50 метрів, та в 1,2 рази на відстані 100 метрів від місця аварії. Також під час проведення аварійних робіт було встановлено перевищення у 5,9 рази ГДК хлору.