На місці розкопок у заповіднику «Пліснеськ» працював «чорний археолог»

14:39, 24 травня 2018

Наукові співробітники Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ», що розташований неподалік Підгорецького замку на Бродівщині, застали на місці розкопок нелегального шукача скарбів. Він працював на місці розкопок з металошукачем. Затримати його не вдалося, чоловік втік до приїзду поліції.

Випадок трапився в неділю, 20 травня, повідомляється на офіційній сторінці заповідника. На місці пошукових робіт біля дитинця літописного городища Пліснеськ археологи помітили незнайомого чоловіка. Користуючись металодетектором, він копав яму. Також сліди злочинної діяльності були зафіксовані і на курганному могильнику.

Директор заповідника Володимир Шелеп, встановивши, що чоловік незаконно перебуває на розкопках, викликав поліцію, однак «чорний археолог» втік з місця на автомобілі.

Не вдалося розшукати невідомого і правоохоронцям Бродівського відділення поліції. Поліція продовжує пошуки.

фото заповідника

Чи встиг чоловік знайти цінні речі - поки невідомо. Про факт втручання в роботу археологів повідомили також у департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА, який є органом охорони культурної спадщини.

Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» створений у 2015 році у межах городища літописного міста Пліснеська у с. Підгірці Бродівського району. Місто Пліснеськ – одне із найбільших на теренах України давньослов'янське та давньоруське поселення, через яке пролягав один із двох варязьких шляхів в Україну.

Місто датують VІІ–Х століттям, його спалив князь Володимир Великий, із тих часів до нас дійшли кургани із захороненням варязької дружини. Науковці досліджують там і городище, і могильник.