На львівських пунктах пропуску планують запровадити онлайн-систему, яка дозволить обрати собі визначену годину для перетину кордону. Це допоможе заощадити час і покращити інфраструктуру.
Щодоби на пункті пропуску Краковець приймають до трьох з половиною тисяч автомобілів, а ще - 150 автобусів і понад чотириста вантажівок. Загалом щодня кордон тут перетинають близько 12 тисяч людей. У черзі іноді доводиться постояти.
«У стандартному режимі. Якщо поляки працюють, черга їде нормально. Якщо не працюють, то не їде. Якщо їдуть великі черги, коли на вихідні люди їдуть з роботи, повертаються додому, то черги великі», — каже пан Володимир, який перетинає кордон.
Втім, зараз кількість годин, проведених на кордоні, трохи зменшилася завдяки біометричним паспортам.
«Однієї людини оформлення безпосередньо в прикордонному відношенні складає до двох хвилин. У транспортному засобі — це вже в залежності від кількості пасажирів. Також — в залежності автобуса, який рухається. Сорок-п'ятдесят людей якщо перебувають в автобусі — оформлення триває до тридцяти хвилин», — пояснює начальник відділу прикордонного контролю Максим Зубик.
Та на Львівщині вже почали розробляти проект електронної черги. У програмі можна буде зареєструватися онлайн. Обрати дату та скоротити час очікування на митниці.
«Для людей, які їдуть на відпочинок, для людей, які їдуть по бізнесу, на якийсь певний проміжок часу. Для того, щоби вони могли максимально зручно зареєструвати себе у своєму, наприклад, смартфоні. Там для того буде створена спеціальна програма», — каже директор департаменту міжнародної технічної допомоги Роман Шепеляк.
В обладміністрації алгоритми програми обіцяють напрацювати до кінця осені. Втім, коли проект втілять у життя і чи буде послуга безкоштовною — наразі невідомо.