На музичному фесті «Львівські прем’єри» звучать твори про депутатів

Завершується Фестиваль музики львівських композиторів

20:07, 12 вересня 2016

Музичний фестиваль «Львівські прем'єри» звучатиме ще день: завершиться у вівторок, 13 вересня. Після сімнадцятирічної перерви до Львова приїде київська піаністка Маргарита Головко. Свій концерт вона дасть у храмі святого Лазаря.

«Цей фестиваль – це українські барви, українські візерунки, свято можливостей нашого народу, нашого духу», ― поділилася враженнями музикантка Маргарита Головко.

Спільно з нашою скрипалькою Лідією Футорською, з якою познайомилися цьогоріч, дебютуватимуть з творами композиторів XIX-ХХ століть. Зазвучить музика Кос-Анатольського, Колесси, Фроляк, Левицького, Людкевича і її улюбленого Барвінського.

«Я вражена просто талантом цієї особистості. Вражена просто драматичністю його долі. Як ця людина, переживши стільки проблем в своєму житті, залишилася Людиною», ― уточнює Маргарита.

А вже сьогодні, 12 вересня, на сцені львівської філармонії виступив Галицький академічний камерний хор. Обласна спілка композиторів, яка й придумала фестиваль, запрошує їх виконувати львівські твори вже втретє.

«Ми почали концерт Скориком на слова Шевченка "Боже, спаси мене" ― Псалом 53. Це так актуально, так ніби Шевченко зараз з нами живе і відчуває ті ж почуття навколишнього світу, в якому ми живемо. Ці почуття війни», ― зазначив диригент Галицького академічного камерного хору Василь Яциняк.

Зазвучали й духовні твори, й вірші Ліни Костенко. Одні присвятили загиблим атовцям і майданівцям, інші висміяли народних депутатів. Їх на музику поклали львівські композитори: Сегін, Павенський, Скорик і не лише. Фестиваль задля того, аби викорінити в українців комплекс меншовартості.

 «Ось такий експеримент. Наприклад, в Музичній академії проводився зі студентами: коли їм давали слухати музику різних композиторів, не називаючи чия то музика.. Вони плутали між собою тих композиторів. Вони їх оцінювали за відомістю. І виходило так, що твори українських композиторів завжди опинялися в нижчій якісно категорії. Але ж культура ― це насправді зброя!», ― додав координатор фестивалю Юрій Булка.