На Дніпропетровщині поліцейські викрили злочинне угруповання, яке на нафтопереробному заводі створило підпільне виробництво. На ньому щомісяця виготовляли до 500 тонн фальсифікованого пального, яке продавали підприємствам та на АЗС в різних областях. Незаконне виробництво щомісяця заробляло до 30 млн грн.
Як повідомив 19 червня департамент стратегічних розслідувань Нацполіції, до складу угруповання входило 10 осіб – організатори нафтопереробного заводу, власники АЗС та комерційних структур, через які «відмивали» гроші та продавали фальсифікат.
«Організатори оборудки використовували потужності одного з нафтопереробних заводів області, які дозволяли отримувати до 500 тонн пального щомісяця. За попередніми даними, сировину для пального викрадали з нафтопроводів та поставляли до нелегального заводу. Надалі, після переробки нафти, для збільшення октанового числа додавали до сировини розчинники невідомого походження, зокрема й ті, які заборонено використовувати у виробництві пального в Європі та Україні, оскільки такі компоненти є небезпечними для життя та здоров’я громадян», – повідомили у департаменті.
Фальсифіковане пальне під виглядом якісного продавали в мережі АЗС. Поліцейські провели обшуки у Дніпропетровській, Київській, Одеській, Полтавській, Черкаській, Кіровоградській, Житомирській областях та у Рівному. Під час обшуків вилучили понад 850 тонн нафтопродуктів та обладнання на майже 95 млн грн, а ще різну валюту в еквіваленті 110 млн грн.
«Керівництво нафтопереробного заводу укладало фіктивні договори з підконтрольними комерційними структурами. Відповідно до угод останнім продавали компоненти палива, хоча фактично їх використовували для виготовлення фальсифікату. Окрім того, щоб приховати реальні прибутки, вносили до фінансової звітності недостовірні дані», – зазначено у повідомленні поліції.
Десятьом учасникам організованої злочинної групи повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: незаконне виготовлення підакцизних товарів, відмивання майна, одержаного злочинним шляхом, несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, службове підроблення.