На невисокий рівень знань української мови на Закарпатті вплинули національні школи?

13:53, 13 серпня 2008

Український центр оцінювання якості освіти 12 серпня оприлюднив на своєму сайті офіційні результати незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, проведеного у квітні-липні 2008 року. На їхній основі було складено рейтинг успішності областей. З української мови високий результат показали школярі західних областей, зокрема Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської. Проте випускники Закарпаття продемонстрували невисокі результати.

В управлінні освіти й науки Закарпатської ОДА результат успішності закарпатських випускників ZAXID.NET прокоментували так: "У Закарпатті, на відміну від інших західних областей, є багато шкіл з мовами навчання національних меншин. Загалом близько 100 таких навчальних закладів. Рідна мова учнів цих шкіл - не українська, тому вони не можуть змагатися в успішності за знання державної мови з випускниками Львівщини чи Франківщини".

Посадовець, який побажав, аби на нього особисто не посилались, сказав також, що однією з причин введення Міносвіти більшої кількості годин вивчення української мови у школах нацменшин якраз є намагання допомогти учням таких закладів краще оволодіти державною мовою.

Відповідно до наказу міністра освіти, ці новації стануть чинними з 1 вересня цього року. Проте у зв’язку з протестами угорської меншини, а також зверненням до Кабміну обласної ради наразі невідомо, як проходитиме цей процес.

25 липня депутати Закарпатської облради ухвалили звернення до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та Міністерства освіти і науки щодо необхідності доопрацювати Програму поліпшення викладання української мови у школах з навчанням мовами національних меншин. Програма передбачає збільшення кількості годин на вивчення української мови та літератури, вивчення певних предметів українською мовою, а також введення двомовного навчання з деяких предметів. Облрада також попросила скасувати відповідний наказ міністра освіти, оскільки це "може знищити мережу навчальних закладів національних меншин".