На облаштування площ та скверів у Львові цьогоріч витратять ₴30 млн

19:38, 19 лютого 2016

Із бюджету розвитку міста на облаштування громадського простору у Львові витратять майже 30 млн грн. Це у п`ять разів більше, аніж торік, коли з цією метою з міського бюджету виділили лише 6 млн.

«Якщо ми минулого року поставили собі ціль зробити принаймні по одному якісному простору в кожному районі, то цього року ми думаємо принаймні два-три», – зазначила начальник міського управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури Олександра Сладкова.

Найбільше запитів від мешканців на облаштування громадського простору в центральній частині міста. Галицький район на відновлення площ та скверів отримав майже 8 млн грн. Капітального ремонту, до прикладу, потребує площа Євгена Маланюка. Її обіцяють відновити впродовж року.

«Є процедура, спочатку є титульний список після бюджету розвитку, ми його затверджуємо, після того замовляємо проект на сам громадський простір. На це може піти місяць. Тоді робитимуть технічну експертизу проекту, після цього оформлюються усі дозволи. От до кінця березня ми пробуємо ті всі моменти завершити», – розповіла голова Галицької райадміністрації Ірина Іванчина.

Отримає нове життя і площа Митна. Її розпочали реконструювати ще торік. Вже замінили всі підземні комунікації. Цьогоріч її замостять, облаштують фонтан та озеленять.

«Площа має змінитися, бо зараз вона є транзитною, люди проходять і навіть не зауважують, що вони пройшли біля такого важливого об’єкта, яким є костел кларисок, музей Пінзеля, бо вони перебігають на зупинку. А ми хотіли б акцентувати на цьому об’єкті», – зазначила начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

«Ми передбачили таке дуже нетипове для Львова освітлення, воно точкове, в мощенні повинно бути згідно із задумом. Воно повинне концентруватися до Пінзеля, таким чином наголосити на цьому сакральному об’єкті. Ми старалися зробити простір більш затишним, тому є більше озеленення, тому фонтан передбачили, щоб був пішохідним, щоб люди могли підходити ближче до води», – додала архітектор та автор проекту Ольга Криворучко.