На сьогодні у Львівській області є 437 об’єктів незавершеного будівництва, на завершення яких треба спрямувати 2,28 млрд грн. При цьому у соціально-культурній та житлово-комунальних сферах є 256 об’єктів, на які треба спрямувати 1,19 млрд грн та 181 об’єкт житлового будівництва залишковою вартістю 1,9 млрд грн. Про це 17 травня на сесії Львівської обласної ради повідомив заступник начальника головного управління економіки та інвестиції Львівської ОДА Роман Кузич.
За його словами, серед недобудованих об’єктів є 81 заклад освіти (залишкова вартість 520 млн грн), 31 лікарський заклад (110 млн грн) 127 закладів культури (115 млн грн) 75 об’єктів ЖКГ (280 млн грн), 14 об’єктів культурної спадщини (21 млн грн) по 4 об’єкти соціального захисту та спорту (7,3 млн грн та 3 млн грн, відповідно), а також 20 інших об’єктів (130 млн грн).
«Відповідно до наданих управлінню економіки матеріалів на завершення об’єктів будівництва соціально-культурного та житлово-комунального призначення необхідно спрямувати 1,19 млрд грн джерелом фінансування яких є бюджетні кошти. Не своєчасне введення об’єктів в експлуатацію за звичайних умов призводитиме до щорічного їх здороження 11-17%. Фактично – це необхідність у додаткових 131-202 млн грн на рік лише для покриття непродуктивних видатків пов’язаних із недофінансуванням», – зазначив чиновник.
Він наголосив, що причиною збільшення об’єктів незавершеного будівництва є те, що доступна ресурсна база об’єктів будівництва не покриває зростання їх кошторисної вартості. Також чиновник вказав не те, що негативною тенденцією є орієнтування керівництва РДА та місцевого і обласного значення на вирішення проблем будівництва виключно за рахунок державного та обласного бюджетів.
Водночас голова бюджетної комісії облради Ярослав Качмарик виступаючи із співдоповіддю, згадав слова В.Януковича про те, що не можна так безбожно красти, зазначив що крадуть, насамперед будівельники. Також він наголосив, що на сьогодні реальної вартості недобудованих об’єктів ніхто не знає, але він упевнений, що серед них інвестиційно привабливі є.
Депутати Львівської обласної ради прийняли рішення доручити Львівській ОДА створити міжвідомчу комісію за участі депутатів облради для вивчення ситуації. Першу інформацію комісія має подати в місячний термін.