На Одещині браконьєри влаштували пожежу в національному парку

19:55, 29 січня 2017

Для «викурювання звірів» браконьєри влаштували пожежу в національному природному парку «Тузловські лимани», що на Одещині. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор парку Іван Русєв.

За його словами, 28 січня інспектор НПП «Тузловські лимани» Руслан Лупашко зі свого будинку в селі Жовтояри побачив заграву і густі клуби диму у верхів'ях лиману Карачаус. Інспектор оперативно прибув на місце інциденту, де побачив шістьох чоловіків з розчехленими рушницями, які стояли біля «масиву підпаленого ними ж очерету».

За словами керівника заповідника, в їх числі був голова Жовтоярского сільського колективу з полювання Олександр Сапко. Директор заповіднику повідомив, що чоловіки не відреагували на попередження інспектора і він викликав на місце керівництво національного парку і поліцію. Іван Русєв зазначив, що чоловіки, які знаходилися біля палаючих заростей, спочатку аргументували свої дії дозволом голови Татарбунарського товариства мисливців, який є колишнім правоохоронцем, але потім швидко залишили місце події.

На місце прибули співробітники поліції, які провели огляд, взяли показання у інспектора. У Національній поліції підтвердили факт звернення співробітників заповідника у зв'язку з вищеназваним подією. На даний час встановлюються всі обставини події.

Між тим, за інформацією агентства УНІАН, у Біляївському районі Одеської області в ніч на 28 січня невідомі підірвали човен Романа Русєва - сина директора національного парку «Тузловські лимани» Івана Русєва.

У березні 2016 року Іван Русєв повідомив, що в парку «Тузловські лимани» під час браконьєрства затримали колишнього начальника райвідділу міліції, голову Татарбунарського товариства мисливців і рибалок Володимира Друговіна. Поліція відкрила кримінальне провадження, колишній правоохоронець стверджував, що має відповідний дозвіл на полювання і риболовлю в даній місцевості.

Зазначимо, що Національний природничий парк «Тузловські лимани» розташований на території Татарубнарского району Одеської області. Його створили 1 січня 2010 року. Площа - 27 тис. 865 га. Загальна площа водойм - 206 кв. км. Озера в парку мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення, відповідно до Рамсарської конвенції, з особливим охоронним режимом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час проведення природоохоронних заходів інспектори Державної екологічної інспекції у Київській області на території Білоцерківського району затримали групу із двадцяти браконьєрів, які нелегально полювали на козуль і зайців.