П'ятьох людей госпіталізували в Саратському районі Одеської області з підозрою на сибірку, повідомили у районній раді. Місцеве видання «Облвести», посилаючись на джерела в лікарні, пише, що у людей діагностована шкірна форма захворювання, їхній стан оцінюється як стабільний.
У той же час видання 048 з посиланням на управління охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації пише, що інформація про відразу кілька випадків захворювання на сибірку в селі Міняйлівка Саратського району поки не підтверджена лабораторно. При цьому за даними департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, на які посилається видання «Думская», причиною спалаху сибірки в Саратському районі Одеської області, швидше за все, став забій хворої корови.
За словами заступника начальника департаменту Оксани Рокунець-Сорочан, для встановлення остаточного діагнозу зібрані матеріали направлені на ПЛР-аналіз до Києва.
Наразі в епізоотичному осередку залишки м'яса та інших матеріалів, що контактували з хворою худобою, ліквідовані.
«Фахівці обійшли кожен будинок у селі, де тримають худобу. Здійснюється контроль за станом тварин, а також профілактичний медогляд жителів Міняйлівки і найближчих населених пунктів», – зазначили в департаменті.
Питання про введення карантину та вжиття інших додаткових заходів буде вирішене після підтвердження діагнозу.
Сибірка реєструвалася в регіоні 11 років тому, рознощиками були тварини.
Разом з тим директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я України Володимир Курпіта повідомив у коментарі «Укрінформу», що вакцини від сибірки держава не закуповує.
«Наразі щеплення від сибірки не проводиться рутинно. Можуть бути запропоновані щеплення за рахунок роботодавців для тих спеціальностей, які мають підвищений ризик контакту на сибірку, наприклад, пастухи, або роздільники м’яса на м’ясокомбінатах», – зазначив Курпіта.
За його словами, держава наразі не забезпечує закупівлю цих вакцин, це може здійснюватися на добровільних засадах за рахунок роботодавців.
Сибірка – це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, збудником якої є споротвірна бактерія Bacillus anthracis. Існує три форми сибірки: шкірна, легенева, кишкова. Переважає шкірна форма, рідше – легенева і кишкова з явищами гниття. Спори бактерій сибірки можуть довгий час зберігатись у ґрунті й активізуватися у результаті повені, злив, зсувів.
Людина може інфікуватись від контакту зі шкірою та вовною зараженої тварини або споживаючи інфіковане м'ясо.
Основне джерело інфекції – хворі домашні травоїдні тварини: велика і дрібна рогата худоба. Тварини заражаються, з’ївши траву, інші корми або випивши інфікованої води. На сибірку найчастіше хворіють люди, які працюють із тваринами та тваринними продуктами — кістками, вовною, шкурою, м’ясом. Сибірка не передається від людини до людини.