На одне місце в Раду претендують два кандидати-порушники, - «Чесно»

23:10, 10 жовтня 2012

На одне місце в новому складі Верховної Ради претендують два кандидати, що порушують чинне законодавство, заявляють у русі "Чесно", що контролює законність і прозорість виборчої кампанії.

"Рух "Чесно" загалом проаналізував 2466 кандидатів, що балотуються за списками і в мажоритарних округах, і виявив 944 порушники. Розрахунок дозволяє допустити, що на одне із 450 депутатських місць претендують принаймні 2,09 виявлені кандидати-порушники критеріїв "Чесно", - сказав представник руху Віктор Таран на прес-конференції в середу.

Під час прес-конференції було представлено аналіз діяльності кандидатів у народні депутати від усіх політичних сил, а також самовисуванців у частині додержання законодавства про вибори. Рух "Чесно" в цілому проаналізував 1952 мажоритарних кандидатів у 225 виборчих округах і встановив, що 661 із них порушує хоча б один із шести критеріїв руху "Чесно".

Згідно з дослідженням, серед мажоритарників, висунених Партією регіонів, 144 порушники (із 214 проаналізованих), в об'єднаній опозиції "Батьківщина" - 57 (із 155), у партії "УДАР" - 44 (зі 198), у КПУ - 40 (із 224), в партії "Україна - Вперед!" - 23 (зі 106), у ВО "Свобода" - 11 (із 33). Серед самовисуванців "Чесно" знайшло 240 порушників із 607, діяльність яких було проаналізовано.

Крім того, згідно з матеріалами, в Народній партії було знайдено 19 порушників, в Українській народній партії - 11, в партії "Єдиний центр" та Соціалістичній партії України - по 7, у Конгресі українських націоналістів – 6, у "Радикальній партії Олега Ляшка" та партії "Союз" - по 5 порушників, у партіях "Наша Україна", "Україна майбутнього", "Об'єднання лівих і селян" - по 4 порушники.

Найчастішими порушеннями серед мажоритарників рух "Чесно" називає: підкуп виборців і використання адміністративного ресурсу - 152 випадки; невідповідність стилю життя офіційним доходам - 64 випадки; незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців - 60 випадків; обмеження свободи слова та права на інформацію - 49 випадків; зловживання владою або перевищення владних повноважень - 43 випадки; посягання на життя та здоров'я людини - 41 випадок; рейдерство та інші порушення прав власності - 33 випадки; зловживання під час тендерних процедур - 27 випадків; розкрадання державного або комунального майна та їх нецільове використання - 26 випадків.

При цьому член "Чесно" Світлана Заліщук зазначила, що рух має багато іншої інформації, яка не ввійшла до цього дослідження, оскільки не знайшла свого підтвердження. "Є дуже багато інформації, яку ми не змогли довести. Багато інформації, яка не зафіксована у відкритих джерелах", - сказала вона, зазначивши, що переважно це інформація, яку розповідають люди на місцях.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

За результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії "Молодь до влади", "Русь – єдина", Народно-трудовий союз України, "Братство", Українська партія "Зелена планета".