На органному фестивалі у Львові концертуватимуть опівночі

На фестиваль приїдуть органісти з Європи та Америки, а відвідувачі зможуть взяти участь у безкоштовних майстер-класах

14 серпня

Торкатися музики не лише вухами, а й руками та ногами, дозволять на Львівському органному фестивалі. Цьогоріч він уже восьмий. Відбудеться він 14-26 серпня у Львівському органному залі, що на вул. С. Бандери, 8.

На відкритті музикантка Улла Крігул з Естонії гратиме «Гімн блакитному небу». Цей твір знаний сучасний естонський композитор Тиніс Кирвітс – друг сім’ї Улли та вчитель її чоловіка – написав для їхньої 4-річної доньки Гертруди в час її народження. Сама ж Улла розпочинала кар’єру піаністкою, та у 21 рік змінила інструмент.

«Я більше не могла грати на фортепіано. Моя рука не хотіла більше грати – я відчувала біль. Тож мій вчитель фортепіано порадив спробувати на органі. Бо на ньому є інша специфіка гри. Не потрібно так сильно махати рукою», – розповіла органістка з Естонії Улла Крігул.

Упродовж двох тижнів в Органному залі фестивалитимуть музиканти Європи та Америки. Вже приїхав 23-річний французький композитор Томас Меллан, який почав писати музику ще малим, у десять років, а у тринадцять почав писати органні твори.

«Це важко. Хоч орган – це мій рідний інструмент. Коли пишеш для нього, думаєш про нього, як він звучить. Багато знаменитих композиторів, до прикладу, пишучи для фортепіано, витягують із нього експресію. Це те, що я роблю зараз із органом», – поділився досвідом композитор та органіст із Франції Томас Меллан.

Звучатимуть і барокові твори, і навіть екстра авангардна музика XX ст. Обіцяють і нічні концерти. Зокрема органну цікавинку готують до Дня Незалежності України.

«Коли закінчуватиметься День Незалежності, трохи до півночі, ми з органом зустрінемо новий день. Ми зазвичай зустрічаємо День Незалежності вранці, з парадами. А от спробуємо закінчити з думкою про це все. Про те, де ми перебуваємо, про органну музику. І дивно, бо люди кажуть, що маршрутки в цей час доби вже не їздять – важко добратися. Але люди приходять таки на нічні концерти. Значить, людям це потрібно!», – пояснив директор Органного залу Іван Остапович.

Одночасно діятиме органна Резиденція. А це означає, що всі охочі через соцмережі можуть зареєструватися на безкоштовні органні майстер-класи, а вільні слухачі можуть відвідувати ще й лекції та дискусії.

«На нашій сцені можна буде грати і руками, і ногами. І всім тілом слухати акустику цього прекрасного місця. І насолоджуватися музикою! Відкривати для себе щось нове», – додав заступник директора Органного залу Тарас Демко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького