Цього року на ремонти та підготовку до опалювального сезону «Львівтеплоенерго» планує витратити 37 млн грн. На підприємстві запевняють, що саме завдяки двоставковому тарифу є змога вкладати кошти у реконструкцію та оновлення тепломереж, котелень, ЦТП, адже з державного та міського бюджетів фінансування практично немає.
Минулого року «Львівтеплоенерго» витратило на ремонти 34 млн грн, 23 млн грн – у 2011 році, а у 2006 року на ремонтну кампанію підприємство витратило 10,6 млн грн.
«Якісні зміни в роботі теплового господарства, що відбулися за останні 6 років, змогли відчути і мешканці Львова. Завдяки проведеним роботам вдається за коротший термін забезпечити подачу опалення до усіх споживачів під час входження в опалювальний сезон та в кілька разів зменшилася кількість звернень мешканців щодо проблем з теплопостачанням в опалювальному сезоні. Усі роботи проводяться за кошти, отримані підприємством від споживачів, які справно розраховуються за послуги з теплопостачання», – зазначають у ЛМКП «Львівтеплоенерго».
На підприємстві підкреслюють, що перевага двоставкового тарифу в тому, що він дозволяє зменшити фінансове навантаження на споживачів в опалювальний період та забезпечити зменшення збитків підприємства, створити засади для підвищення якості безперебійного теплопостачання споживачів. Впровадження двоставкового тарифу дозволяє забезпечити фінансову стабільність теплопостачальних підприємств, підготувати теплове господарство до роботи в зимовий період.
Нагадаємо, у жовтні 2006 року Кабінет Міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи. Двоставкові тарифи широко застосовуються в європейських країнах, в Україні його впровадили 16 обласних центрів.
Двоставковий тариф діє у близько 70% міст України. Так, по двоставковому тарифу розраховуються за теплопостачання у містах Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків, Чернівці, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Севастополь, Хмельницький, Черкаси, Суми, Луганськ, Миколаїв, Одеса та ін.