На площі Ринок у Львові підняли державний прапор із Майдану

15:10, 18 лютого 2019

Прапор Майдану підняли над Львовом. На флагштоку біля Ратуші підняли стяг, що майорів під час буремних події на Майдані Незалежності. Символічним підняттям розпочалося вшанування пам’яті героїв Революції Гідності, яка п’ять років тому потрясла країну. Прапор підняв брат загиблого Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника — Степан.

«Дякую за таку честь — підняти прапор. Я думаю, що Герої Небесної Сотні бачать усе, що зараз відбувається, і впевнений у тому, що їхня жертва була недаремною. А всі сумніви, які у нас виникають, ми повинні розвіювати щодня — своїми справами і вчинками», — сказав Степан Сольчаник.

Фото прес-служби ЛМР

Опісля у великій сесійній залі Львівської міськради розпочалася дискусія «Подвиг українських Майданів: від ЗУНР до Небесної Сотні» за участі відомих львівських істориків, директора Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка. Окрім цього, заходи із вшанування пам’яті загиблих проведуть у всіх освітніх закладах міста. Також у Центрі Довженка показали документальний фільм «Майдан», а о 19:00 усіх охочих запрошують на показ фільму «Кіборги».

До слова, заходи з нагоди вшанування пам’яті триватимуть ще три дні — до 20 лютого. Зокрема у вівторок, 19 лютого, о 15:00 в малій сесій залі міськради відбудеться відкрита дискусія «Феномен жертви Героїв Небесної Сотні — без права на забуття». А о 12:30 на площі перед ратушею відкриють тематичну виставку. У середу, 20 лютого, у храмах міста відбудуться поминальні панахиди за героями. На будівлях міськради та районних адміністрацій також встановлять синьо-жовті прапори із чорними жалобними стрічками.

Нагадаємо, саме 18 лютого 2014 року вважають початком завершального етапу протистоянь. День розпочався з мирної ходи до Верховної Ради, після чого розпочалися протести. До обіду в Києві заблокували роботу громадського транспорту. Надвечір силовики розпочали штурмувати Майдан, а завершився цей день підпалом Будинку профспілок.

Результатом подій стало відсторонення 22 лютого Віктора Януковича та призначення дострокових президентських виборів на 25 травня 2014 року.

До слова, під час протистояння, за інформацією МОЗ України, загинули 82 особи, а 622 людей постраждали.