Автоматична міжпланетна станція New Horizons визначила тиск біля поверхні Плутона і виявила регулярні опади з так званих часточок Толіне (званих іноді хімічними попередниками життя, - ред.), що свідчать про наявність на карликовій планеті погоди.
Про це пише «Лента.Ру».
Тиск атмосфери на поверхні карликової планети виявився в сто тисяч разів меншим за земний і в два рази меншим, ніж показували попередні спостереження з Землі. Вчені пояснюють таке розходження у тиску тим, що з моменту попередніх вимірювань приблизно половина газів з атмосфери перейшла в твердий стан і осіла на його поверхні. Планетологи вважають, що цей процес триває в даний час і зазначають, що їм вперше безпосередньо вдалося виміряти атмосферний тиск Плутона.
До таких результатів учені дійшли, проаналізувавши дані інструменту REX станції New Horizons, який протягом приблизно години після її максимального зближення з карликовою планетою провів радіолокаційне дослідження атмосфери і поверхні Плутона. Ці дані планетологи уточнять протягом декількох тижнів залежно від надходження нової інформації, отриманої інструментом REX станції.
Також вчені виявили на Плутоні коливання погоди, які виникають завдяки сонячному випромінюванню. Ультрафіолет викликає розпад метану у верхніх шарах атмосфери і формування більш складних вуглеводнів (етилену і ацетилену). Ці речовини потім збираються у невеликі тверді частинки льоду і падають на поверхню Плутона у вигляді снігу, де під дією ультрафіолету перетворюються в Толіне (важкі вуглеводні, що складаються з вуглецю, водню та азоту). Саме Толіне, які падають на поверхню карликової планети, Плутон зобов'язаний своїм червонуватим кольором.
Як раніше повідомлялося, NASA виявило на супутнику Плутона Харон незвичайну гору, яка нагадує своєрідний кам'яний «замок», оточений порожнім ровом.