На пневмонію у Тернопільській області захворіли 55 дітей

14:00, 29 жовтня 2009

На засіданні колегії Тернопільської облдержадміністрації начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Богдан Кониськів повідомив, що на 8.00 29 жовтня в лікувально-профілактичних закладах області перебуває 326 хворих із попередньо встановленими діагнозами: позалікарняна пневмонія спричинена гострими респіраторними захворюваннями та вірусом грипу, із них важких хворих 22, дітей – 55.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Тернопільської ОДА, у порівнянні з минулою добою кількість госпіталізованих збільшилось в 2,5 рази.

На 28.10.2009 року в області зареєстровано 8 летальних випадків від захворювань пов'язаних з ускладненнями ГРВІ: Чортківський район - 3 випадки, по 1 випадку в Теребовлянському, Козівському та Гусятинському районах та в м. Тернопіль - 2 випадки. Ще 2 людей померло на дому, причину смерті встановлює судово-медична експертиза.

«Тому, коли кількість захворювань ГРВІ в м. Тернополі та районах області почала зростати, негайно було вжито відповідних заходів щодо недопущення розповсюдження захворювань», - зазначив Богдан Ониськів.

Він повідомив, що ще 19 жовтня відбулося засідання державної протиепідемічної комісії при обласній держадміністрації, підписано спільний наказ Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації та обласної санітарно-епідеміологічної станції «Про заходи щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій епідсезону 2009-2010рр.», винесено Постанову головного державного санітарного лікаря Тернопільської області «Про ускладнення епідемічної ситуації в області із захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та організацію протиепідемічних заходів», на підставі яких вже 20-21жовтня, рішенням міської надзвичайної протиепідемічної комісії м.Тернополя і рішенням Чортківської районної надзвичайної протиепідемічної комісії було призупинено навчання в школах і введені інші обмежувальні заходи.

«Серед осені такого швидкого загострення епідситуації не очікувалось. Тому терміново запроваджені заходи були своєчасними, через засоби масової інформації населення було попереджене про необхідність дотримання протиепідемічного режиму та інших вимог щодо недопущення розповсюдження респіраторних інфекцій», - повідомив Богдан Ониськів.

Він також зазначив, що для надання медичної допомоги хворим з ускладненнями вірусних інфекцій перепрофільовано терапевтичне відділення на 30 ліжок лікарні швидкої медичної допомоги м.Тернополя, відкрито 10 ліжок в обласній клінічній лікарні для вагітних жінок, організовано діагностичне відділення на базі міської лікарні №2, міської дитячої лікарні. Приведені в готовність всі інфекційні відділення центральних районних лікарень та м. Тернополя для госпіталізації таких хворих.