На посаду директора філармонії претендує лише один кандидат

На Львівщині залишилося тільки чотири установи, де конкурси ще не завершилися

15:21, 28 лютого 2017

На посаду директора Львівської філармонії, то зараз є тільки один претендент – в.о. директора Володимир Сивохіп. Про це розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей і релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська під час прес-конференції на тему: «Культурна Львівщина-2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі.

«Закон про культуру не забороняє проводити конкурс, навіть, якщо подався один кандидат. Тому 3 березня о 10 годині відбудеться представлення програми стратегічного розвитку філармонії на п’ять років. А 7 березня заплановано засідання сесії обласної ради і його затвердять на посаді директора», - розповіла Христина Береговська. Вона наголосила, що Сивохіп є тим кандидатом, який є на своєму місці.

За її словами, в області є 25 установ, де з директорами необхідно було підписували нові контракти за результатами конкурсів. У більшості конкурс уже відбувся, у деяких з них залишилися попередні керівники, в решту – прийшли нові.

«Наразі залишилося тільки чотири установи, де конкурси ще не завершилися. Це – музей-заповідник у Нагуєвичах, у філармонії, у театрі ляльок та в музеї Івана Франка», - перелічила вона.

На посаду директора лялькового театру претендують фахівці з Вінниці, Миколаєва та Донецька та, звичайно зі Львова. На посаду директора музею в Нагуєвичах конкурс доведеться проводити уже втретє.

На крісло директора Музею Івана Франка у Львові претендують: Роман Горак, нинішній директор Музею Франка; Галина Корнєєва, очільниця Музею «Русалки Дністрової», Музею-садиби Маркіяна Шашкевича та Фонду Маркіяна Шашкевича; Богдан Тихолоз, франкознавець, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка.

7 березня буде підписаний контракт з Василем Вовкукон, який став директором Львівського театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Контракт буде підписаний на 5 років.

Нагадаємо, відповідно до ухваленого Верховною Радою закону 2669-Д, усіх працівників культури переведуть на контрактну систему. Передовсім зміни стосуються обрання усіх керівників закладів культури на конкурсній основі. Раніше оголошення конкурсу було можливим, але не обов’язковим. Тепер конкурс оминути неможливо. Обов'язковою умовою для укладання контракту, серед іншого, є програма розвитку закладу культури.

Контракт підписуватимуть на 5 років. Одна й та сама особа зможе обіймати цю посаду не більше двох строків поспіль, тобто 10 років. Такі обмеження стосуються керівників державних чи комунальних театрів, бібліотек, музеїв та історико-культурних заповідників.

Згідно із законом конкурсна комісія складається з дев'яти членів. До її складу повинні входити представники трудового колективу, громадських організацій у сфері культури відповідного функціонального спрямування та органу управління (по 3 особи).