На Прикарпатті через дощі 5-6 жовтня підтопленими залишаються 92 житлові будинки

17:20, 8 жовтня 2008

Протягом 5-6 жовтня на Івано-Франківщині сталося випадання опадів, подекуди сильних і дуже сильних, що призвело до підйому рівнів ґрунтових вод та води на більшості річок області. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба МНС.

На 8 жовтня в області залишаються підтопленими 92 житлових будинки у місті Тисмениця, 101 підвал житлових будівель, 338 присадибних ділянок, 3,2 гектари сільськогосподарських угідь. Рятувальниками МНС до безпечних місць евакуювали 196 людей: у кількох селах евакуйовані та відселені до родичів і сусідів 59 людей, а у місті Тисмениця альпіністи МНС на катамарані через річку Ворона, що вийшла з берегів, евакуювали 112 людей, а водні рятувальники на човнах - 25 людей. Підрозділи МНС відкачали воду з 82 підвалів житлових будинків.

Зокрема, у місті Тисмениця, крім 92 житлових будинків, підтоплені 338 присадибних ділянок. Рятувальники МНС обстежили затоплені території, постраждалому населенню надається допомога, підвозяться продукти харчування та питна вода.

У селі Драгомирчани розмитий насип на підході до тимчасового мосту через дорогу державного значення Стрий - Чернівці - Мамалига, проїзд відсутній. У Верховинському районі підмите земляне полотно на автодорозі Устеріки - Пробійнівка протяжністю 29 кілометрів, у селі Стебні розмиті 150 метрів земляного полотна, стався зсув 310 кубометрів ґрунту на проїзну частину дороги; у селі Довгопілля - зсув 420 кубометрів ґрунту на проїзну частину; у селі Черемошна - схід 1 500 кубометрів селевих потоків на проїзну частину; на даний час відновлено автомобільне сполучення з населеними пунктами Яблуниця, Гринява, Голошино, Пробійнівка та Білоберізка.

На автодорозі Зелене - Берестечко, у селі Дземброня, зруйнований тимчасовий мостовий перехід, із цим населеним пунктом сполучення відсутнє. На автодорозі Красноїлля - Замагора - Верховина, в районі села Замагора зсуви ґрунту та селевих потоків протяжністю 2,5 кілометри.

Спільно з органами місцевого самоврядування та райдержадміністраціями, облорганізаціями, установами та підприємствами створені комісії щодо обстеження зруйнованих об’єктів і споруд із метою визначення їхнього реального технічного стану, характеру руйнувань та розміру матеріальних збитків.

У ГУ МНС працює координаційний штаб, який контролює ситуацію, підрозділи МНС в області переведені на посилений варіант несення служби. Для проведення рятувальних робіт, відкачування води з підтоплених об’єктів, підвезення продуктів харчування, медикаментів і питної води задіяні 630 чоловік і 138 одиниць техніки, з них 380 рятувальників, 48 одиниць техніки та 27 мотопомп МНС. У районах, в яких ускладнилася ситуація, знаходяться мобільні опергрупи МНС. Загрози життю жителів області немає.