Прокуратура Івано-Франківщини відкрила кримінальне провадження за фактами масової вирубки лісів, яка ймовірно призвела до повеней на території Івано-Франківської та інших областей. Про це 25 червня повідомила прес-служба прокуратури області.
У повідомленні правоохоронці зазначають, що у червні 2020 року на території Прикарпаття випала понаднормова кількість опадів, що спровокувало повені, внаслідок чого загинуло 3 особи, підтоплено більше 10 тис. житлових будинків, зруйновано 150 км доріг та 90 мостів, пошкоджено 586 доріг та 169 мостів, знищено 4146 м берегоукріплення.
Виникнення повеней, ймовірно, стало можливим внаслідок масового знищення об’єктів рослинного світу, порубки лісів, неналежного здійснення лісогосподарської діяльності та невиконання заходів по охороні навколишнього природного середовища посадовими особами.
Прокуратурою Івано-Франківської області за матеріалами УСБУ в області розпочато кримінальне провадження за численними фактами незаконної вирубки лісу, що призвело до значних паводків на території Івано-Франківської та інших областей (ст. 441 КК України).
Як інформував раніше ZAXID.NET, через сильні дощі в Івано-Франківській та Чернівецькій області оголосили надзвичайні заходи безпеки, також сюди вилетіли прем'єр-міністр Денис Шмигаль і очільник МВС Арсен Аваков. Наразі найскладніша ситуація у гірських районах, де чимало сіл і присілків залишаються без автомобільного сполучення через зсуви ґрунту і руйнування дорожнього покриття. Президент Володимир Зеленський розпорядився направити гуманітарну допомогу у постраждалі області.
Повені у цих областях – не рідкість, а однією з причин стихійного лиха екологи називають вирубку лісів у Карпатах: через надмірне вирубування вода не затримується нагорі, а хвилею стікає в долину, створюючи повінь. Держлісагентство вважає, що повені на заході України не пов'язані з масовою вирубкою лісів у Карпатах. Заяви про зв'язок між повенями і вирубування лісів у відомстві назвали «маніпуляцією і популізмом».
Червнева повінь у 2020 році, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, перевищила за масштабами повінь 2008 року, яку вважали найбільшою за пів століття. На піку повені 28 липня 2008 року були підтоплені понад 40 тис. будинків і 33 тис. га сільгоспугідь. Були пошкоджені сотні мостів, розмито 680 км доріг. Збитки оцінювалися в 3-4 млрд грн.