На Прикарпатті, на території колишньої військової частини у с. Ценжів, створено центр швидкого реагування оперативно-рятувальної служби, що буде задіяний у ліквідації та попередженні виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру на території всього західного регіону України. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Івано-Франківської ОДА.
Окрім Прикарпаття, центр обслуговуватиме Хмельницьку, Чернівецьку, Тернопільську області. Передбачено, що остаточно структуру буде сформовано до кінця 2009 року. Наразі ж у центрі триває комплектація особового складу, що працюватиме у Ценжеві, наразі набрано 60 осіб, ще 47 проходять медичні комісії для отримання атестації. Центр уже одержав першу партію рятувальної техніки: легковий автомобіль, автобус, самоскид та кран. "Цю техніку закуплено за кошти Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. Це тільки перша колона техніки, протягом місяця ми маємо отримати ще 18 одиниць техніки та плавзасобів для виконання завдань. Загалом до кінця року тут буде 480 одиниць техніки - важка інженерна техніка, техніка для пересування особового складу та плавзасоби, потрібні для евакуації людей з урахуванням специфіки регіону", - розповів начальник центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби Сергій Хамчук.
Нову техніку працівники центру отримували в урочистій атмосфері. З нагоди відкриття чимало офіцерів служби цивільного захисту отримали чергові військові звання. До речі, усі працівники центру швидкого реагування пройдуть первинну підготовку на навчальному пункті в Івано-Франківську, а пізніше — у навчальних закладах Міністерства з питань надзвичайних ситуацій згідно із своїми спеціальностями. Загалом в Україні планується створити сім таких центрів.
Ідея створення такого центру з’явилась у міністра МНС В.Шандри під час об’їзду разом з головою облдержадміністрації Миколою Палійчуком постраждалих від липневої повені територій. Як зазначив Микола Палійчук, „значення діяльності такого центру надзвичайно вагоме. Після минулорічної липневої повені, яка наробила чималих збитків, ми дуже довго часу перекидали техніку із сусідніх областей. Мені вдалося забезпечити місце під центр та переконати Міністерство МНС, що така структура повинна бути саме в Івано-Франківській області. З одного боку, - Прикарпаття найбільше потерпіло від минулорічної стихії, а з іншого - ми географічно знаходимося посередині регіону. В перспективі в центрі працюватимуть 1200 працівників, а це - нові робочі місця для мешканців області”.