На Прикарпатті з ініціативи обласної організації Національної спілки краєзнавців України започатковано премію імені Володимира Полєка, за яку боротимуться кращі краєзнавці Івано-Франківської області.
Заснування цієї премії стане ще однією доброю справою в питанні вшанування пам’яті відомого краєзнавця, громадського діяча, колишнього професора Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Володимира Полєка, а також послужить справі розвитку краєзнавства на теренах Галичини, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Івано-Франківської ОДА.
Премію в галузі краєзнавства присуджуватимуть щорічно окремим краєзнавцям, колективам краєзнавців або краєзнавчим організаціям і установам за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризації історико-культурної спадщини рідного краю Прикарпаття, особливий вклад у розвиток різних напрямків краєзнавчих досліджень.
Полєк Володимир Теодорович - (27 вересня 1924 р., м. Станіслав - 19 липня 1999 р., м. Івано-Франківськ) - відомий літературознавець, краєзнавець і бібліограф, професор Прикарпатського університету ім.В.Стефаника. За 40 років своєї наукової і краєзнавчої діяльності зробив надзвичайно багато для дослідження історії Прикарпаття.
Його перші дослідження стосувалися проблем сприйняття української літератури поза межами країни. Тому й темою його дисертації стала творчість Івана Котляревського у зв’язках української і зарубіжної літератур. Вже у роки Незалежності вийшли друком підручники „Історія української літератури 10-17 століть”, „Історія української літератури 18 ст.”, „Українська література у зарубіжній критиці і перекладах”.
Рідному містові він присвятив дослідження „Майданами і вулицями Івано-Франківська”, його перу належать краєзнавчі розвідки „Літературне Прикарпаття”, „Іван Франко і Прикарпаття”, „Коронація і корона Данила Галицького”, довідник „Відомі педагоги Прикарпаття”та інші.
Творчий доробок вченого був відзначений обласною краєзнавчою премією ім. І.Вагилевича та обласною Стефаниківською премією. На пошану світлої пам’яті професора в Прикарпатському університеті ім.Стефаника, де він невтомно працював майже півстоліття, був виданий збірник спогадів і статей „Сівач духовності”, до якого увійшли також матеріали з архіву науковця, уривки з незавершених праць, численний епістолярій, рідкісні світлини та бібліографічний покажчик його публікацій.