На передачу державних і приватних гуртожитків у комунальну форму власності для подальшої приватизації цих гуртожитків їхніми мешканцями необхідно 1 мільярд 200 мільйонів гривень. Про це повідомив народний депутат від «Нашої України», член парламентського комітету з питань містобудування, будівництва, ЖКГ та регіональної політики Віктор Матчук.
За його словами, найближчим часом комітет з питань містобудування, будівництва, ЖКГ та регіонального розвитку звернеться з листом до уряду для того, щоб у бюджеті на 2012 рік було передбачено 600 млн грн для приватизації гуртожитків. Ще 600 млн грн, за словами Віктора Матчука, має бути виділено у бюджеті на 2013 рік, повідомили ZAXID.NET у прес-службі політика.
Депутат пояснив, що закон № 8678 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового удосконалення забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків)", прийнятий Верховною Радою у другому читанні 8 вересня, дозволяє передачу в комунальну власність для подальшої приватизації державних та приватних гуртожитків.
Гуртожитки державної форми власності або ті, які були включені у статутний фонд підприємств, більша частка у яких належить державі, мають передаватися у комунальну власність безкоштовно. Якщо ж частка держави у підприємстві відсутня або є меншою за 50 відсотків, то гуртожитки такого підприємства підлягають викупу. «І це, відповідно до нового закону, має робитися винятково за кошти з державного бюджету», - наголосив Віктор Матчук.
Закон також зобов’язує Кабінет міністрів розробити відповідну Програму передачі гуртожитків у комунальну власність. «Зараз є два ризики. Перший – що уряд відмовиться виділяти 1,2 млрд грн на приватизацію цих гуртожитків, і другий – те, що він не розробить згадану Програму. Якщо він цього не зробить найближчим часом – треба буде бити тривогу, адже дуже швидко закінчиться трирічний мораторій на виселення людей з гуртожитків і вони знову залишаться сам-на-сам із «феодалами», які захочуть викинути їх на вулицю», - переконаний «нашоукраїнець».
Разом з тим, депутат наголосив, що попередній закон, який продовжував мораторій на виселення з гуртожитків, також зобов’язував уряд розробити таку програму. «Але цей час було втрачено.
Нагадаємо, 8 вересня парламент прийняв у другому читанні закон № 8678, яким на три роки продовжено мораторій на виселення мешканців гуртожитків. Мораторій мав закінчитися 1 жовтня цього року.