На пункті пропуску Краковець-Корчова розпочав роботу новий сканер, який детально перевіряє вантажівки. Всього за 15 хвилин з його допомогою можна дізнатися вміст та склад причепа або ж знайти усі таємні схованки. Раніше такий процес займав кільканадцять годин. Митники сподіваються, що нова система не лише допоможе їм боротися з контрабандою, а й розвантажить черги, які утворилися на кордоні.
Контрабандний посуд серед секонд-хенду. Таку знахідку виявили українські митники на пункті пропуску Краковець-Корчова. «Вантажівку розвантажили і помітили пакети. Тут орієнтовно є 8 пакетів з товаром народного вжитку: від стаканчиків і до побутової техніки. А по документах? А по документах це секонд-хенд», — спілкуються між собою прикордонники.
Та знайти контрабанду вдається далеко не завжди. Адже детальний огляд, як от зараз, митники роблять вибірково. «Тут можна так трагікомічно сказати, що пощастило, бо це секонд-хенд, який можна вивантажують за півгодини», — розповідає голова Державної митної служби України Максим Нефьодов.
Збільшити кількість перевірок та знайти усе приховане має нова скануюча система, яку встановили на пункті пропуску Краковець-Корчова. Її вартість — понад 200 мільйонів гривень.
«Сканування однієї вантажівки займає близько 15 хвилин. Якби цю вантажівку пустити на повний переогляд, коли всі вантажі з неї вивантажуються і завантажуються, то це може зайняти і добу. А в особливо складних випадках, коли є тендітні речі, то і дві доби», — каже Максим Нефьодов, голова Державної митної служби України.
Для детального огляду достатньо лише помістити вантажівку у спеціальне приміщення. «Автомобіль заїхав, водій покидає це приміщення, ми запускаємо цю скануючу систему. Вона рухається в нас по рейсах, відповідно, скануючи усе, що знаходиться у транспортному засобі», — державний інспектор митного поста «Краківець-Корчова» Роман Кісяра.
Митники одразу ж отримають результат і побачать вміст причепа чи тягача. За добу хочуть перевіряти таким способом по сто вантажівок, щоб розвантажити потік транспорту.
«Зараз перед Новим роком то взагалі катастрофа. Важко осягнути таке. Ми вистояли по 3-4 доби зараз. Ми 3-4 доби стояли на переході», — бідкається водій-далекобійник Валерій.
Загалом держава закупила 7 скануючих систем. Вони працюватимуть на різних пропускних пунктах, в доповнення до інших перевірок.