У Швейцарії у неділю, 28 лютого, відбувся референдум щодо автоматичної депортації мігрантів, які вчинили кримінальні злочини. Проти автоматичної депортації висловилися майже 59% тих, хто прийшов на дільниці. Такий результат показали більшість кантонів Швейцарії. «За» проголосували лише у шести регіонах, розташованих на кордонах із сусідніми країнами. Про це повідомив Euronews.
Уряд Швейцарії вважає підсумки референдуму своєю перемогою.
«Це дуже важливий день для нас, який підтверджує, що у Швейцарії діє верховенство права. Ми не покращили ситуацію з верховенством закону, але виборці змогли його захистити», – сказала міністр юстиції Швейцарії Сімонетта Соммаруґа.
Зазначимо, ініціатива щодо автоматичної депортації іноземців, що скоїли злочини, належала консервативній Швейцарській народній партії. Пропонувалася депортація мігрантів не тільки за важкі злочини, такі як вбивство, але і за менші, наприклад, за образу співробітника поліції - у випадку, якщо людина має судимості.
Опоненти посилення заходів щодо іноземців наполягали на тому, що в разі схвалення суперечливої норми вислання загрожувало б чверті населення Швейцарії. Саме стільки у цій країні складають не-громадяни. Також апелювали до вже існуючої норми закону, яка передбачає депортацію за скоєння злочину, але виключно за рішенням суду.
На плакатах противників ініціативи хрест державного прапора Швейціарії стилізували під свастику і доповнили коментарем: «1933 – Німеччина, 1948 – Південно-Африканська Республіка, 2016 – Швейцарія» і «Ні» – подвійним стандартам у правосудді».