У вівторок, 25 вересня, в львівській обласній дитячій лікарні ОХМАТДИТ після капітального ремонту відкрилося приймальне відділення. На його ремонт витрачено понад 2 млн грн. До кінця цього року тут підключать комп’ютери і лікарі будуть вести електронний облік пацієнтів.
За рік через приймальне відділення ОХМАТДИТу проходить майже 40 тис. пацієнтів. Відтепер дітей прийматимуть в нормальних умовах.
Приймальне відділення лікарні давно потребувало ремонту, адже капітального ремонту тут не проводили з часу відкриття лікарні, 1963 року. Вигляд відділення ще більше пригнічував стан хворих дітей і їхніх батьків: обвисла стеля, відлуплена плитка, безліч труб, дротів, нерівна підлога тощо. З вікон дуло, а стеля протікала. Не було у відділенні навіть пандуса. Якщо дитину привозили у важкому стані, заїхати візочком у приміщення відділення було неможливо, її треба було нести на руках.
Тепер все змінилося. Сьогодні маленьких пацієнтів лікарі ОХМАТДИТу приймають в оновленому світлому відділенні, де для дітей створені умови, коли вони можуть хоч на якийсь час відволіктися, забути про біль. Тут є дитячий куточок, де кожен може взяти книжку, іграшку і погратися за столиком або на великому екрані телевізора подивитися мультик.
Дитячий куток у приймальному відділенні ОХМАТДИТу
На стінах відділення – картини героїв відомих казок, які налаштовують на позитив. Їх для дітей малювали студенти архітектурного факультету університету «Львівська політехніка».
«Зниження рівня стресу у дітей – це частина успішного лікувального процесу», - каже директор ОХМАТДИТу Мар’яна Возниця.
Зниження рівня стресу сприяє успішному лікуванню дітей
Численні вказівники відразу допомагають батькам зорієнтуватися, куди їм іти. Якщо дитину треба буде госпіталізувати, її ліфтом доставлять у потрібне відділення.
Капітальний ремонт приймального відділення лікарні, за словами Мар’яни Возниці, зробили за кошти державного бюджету. У відділенні також оновили обладнання, яке сприятиме швидшій та ефективнішій діагностиці захворювань.
Ремонт зробили за рахунок субвенції із держбюджету – майже 2 млн грн, ще 200 тис. грн пожертвували лікарні благодійники.
«Меблі, іграшки і багато іншого закуплено за гроші благодійників, яких шукали всі працівники – лікарі, медсестри», - каже Мар'яна Возниця.