На Рівненщині після конфлікту парафіяни вигнали з церкви священика УПЦ (МП)

УПЦ (МП) назвала події біля храму черговою провокацією «рейдерів з «ПЦУ»

12:11, 14 квітня 2019

На Рівненщині парафіяни виштовхали з церкви священика УПЦ Московського патріархату. Інцидент трапився вчора, 13 квітня, у Копитовому Корецького району, де більшість селян проголосувала за перехід до Православної церкви України.

Як інформує «UA:Рівне», священика УПЦ (МП), який служив у селі більш як 20 років, виштовхали попід руки та під крики «ганьба!» з храму. Також силоміць вивели за межі храму і його прихильників.

«Я захищаю УПЦ. Я прослужив 21 рік. Цих людей хрестив, хоронив їхніх родичів і близьких. Вінчав... І зараз – бачите? – прокоментував священик УПЦ (МП) протоієрей Ігор Власюк. – Я – за УПЦ. Молюся за воїнство, за владу, за убієнних солдатів. Є «атошники» теж тут... Причина в тому, що релігійна ворожнеча почалася. Бо закони прийняті неправильні державою. Вони створили війну на сході і в селах роблять війну».

Парафіяни Православної церкви України пояснили, що хочуть, аби у їхньому храмі служили українською мовою і щоб церква була українською. Кажуть, намагалися йти на поступки священику УПЦ (МП) і прибічникам Московського патріархату у селі, пропонували почергове богослужіння, проте священик відмовлявся.

Поки тривав перехід, храм був опечатаний. 13 квітня парафіяни ПЦУ принесли витяг з держреєстру прав на нерухоме майно та відчинили його, провівши після конфлікту перше богослужіння українською мовою, задля якого приїхав священик із Корця.

«Має бути українська церква. Більшість людей, прихожан, пішли за УПЦ (КП). А менша, за рекомендацією батюшки (панотця, -ред.) – за російською церквою. Ми просили їх: давайте по черзі служити. Він не захотів. Приїздив благочинний постійно з Корця і загострював обстановку», – розповів парафіянин релігійної громади ПЦУ Микола Перловський.

Прес-служба обласної поліції повідомила, що до них надійшло повідомлення про конфлікт між вірними, тому на місце події одразу вихали правоохоронці. У церкві парафіяни ПЦУ показали їм документи на право власності на церковне майно, свідоцтво про реєстрацію громади ПЦУ та інше. Тому поліція на місці події забезпечувала громадський порядок, повідомили представники Нацполіції.

Водночас прес-служба УПЦ (МП) назвала події 13 квітня черговою провокацією, яку здійснили «рейдери з «ПЦУ».

«Всупереч досягнутим домовленостям з державними службовцями та правоохоронцями увірвалися в храм, власниками якого вони себе відтепер вважають», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що після конфлікту біля храму одну жінку-парафіянку УПЦ (МП) госпіталізували, а священику довелося викликати швидку допомогу.