На розвиток селянських господарств Волині передбачено 1 млн грн

13:00, 21 березня 2009

На програму розвитку особистих селянських господарств з обласного бюджету 2009 року передбачено 1 млн грн. Основна її мета - щоб селянин мав сьогодні для роботи техніку, племінну худобу, виробляв товарну продукцію, яка буде конкурентна на ринку в умовах СОТ", - наголосив голова Волинської облдержадміністрації Микола Романюк. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Волинської ОДА.

Облдержадміністрація на сьогодні активно працює на тим, щоб були прийняті Закони Верховної Ради та державні Програми на рівні Кабінету Міністрів України з фінансування особистих селянських господарств за рахунок державного бюджету, розвитку кооперації на селі, створенню інфраструктури аграрного ринку, в тому числі оптового ринку сільськогосподарської продукції", - наголосив Романюк.

Звернув увагу Микола Романюк і на головні завдання реалізації земельної реформи. Особливо він наголосив на необхідності активізації видачі державних актів права власності на землю: "Внаслідок невідомих мені причин на Волині складається ситуація, що в одному районі показник роботи - понад 80%, а в сусідньому - менше 20%". "У ряді районів навіть не сформульоване положення про проведення земельних аукціонів, а така форма продажу землі дає непогані надходження до бюджетів", - зауважив він. "А якщо люди бажають отримати ділянки під індивідуальне будівництво - ідіть їм назустріч, розширюйте межі населених пунктів, сприяйте оформленню документів", - продовжив голова облдержадміністрації.

Не оминув Микола Романюк і теми безробіття у сільській місцевості. Питома вага безробітних на селі, у загальній чисельності безробітних, склала 50%. Навантаження на одне вільне робоче місце коливається від 20 до 190 осіб.

Голова облдержадміністрації вніс також і ряд пропозицій до Резолюції, прийнятої за результатами наради, і яка буде направлена до вищих органів влади. Зокрема, Микола Ярославович наголосив на необхідності проведення виборів до центральних органів влади за відкритими списками, а до місцевих - за мажоритарною системою. Ще одна пропозиція стосується збільшення кількості бездотаційних бюджетів. Також Микола Романюк запропонував внести до Резолюції й пункт щодо передачі на місця окремих повноважень центральних органів влади.