У Самбірському районі Львівської області місцеві активісти виявили, що працівники турецької фірми «Онур» видобувають гравій на березі річки Дністер. На місце викликали працівників поліції, які з’ясували, що жодних дозвільних документів на видобуток у них немає.
Поліція забрала техніку на арештмайданчик та відкрила кримінальне провадження за порушення правил охорони надр.
На техніці розміщений логотип компанії «Онур»
Правоохоронців викликав депутат Самбірської районної ради від ВО «Свобода» Володимир Ковалів.
«До нас 7 березня приблизно о 13:00 надійшло повідомлення від депутата Самбірської районної ради про те, що відбувається незаконний забір гравію біля річки Дністер в селі Стрілковичі. На місце виїхала слідчо-оперативна група. Оскільки жодних документів у тих людей не було, правоохоронці затримали шість вантажних автомобілів Mercedes, а також грейдер та екскаватор», – розповіла ZAXID.NET речниця головного управління Національної поліції у Львівській області Світлана Добровольська.
У поліції розпочали досудове розслідування за ч.2 ст. 240 ККУ (порушення правил охорони надр). Людей, які керували технікою, опитали та відпустили.
Окрім того, сьогодні у Самбір виїхав керівник Головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Загарія. Він взяв цю ситуацію під особистий контроль.
Поліцейські забрали на арештмайданчик шість вантажівок
У поліції офіційно не зазначають, що затримані вантажівки належать «Онуру», але на техніці розміщені логотипи турецької компанії. Також цю інформацію підтвердили джерела ZAXID.NET у правоохоронних органах. Окрім того, місцеві активісти та журналісти, які були на місці також наголошують, що це техніка «Онуру».
«До мене звернулися активісти з Самбірського району, які 7 березня 2016 року зафіксували несанкціонований вивіз водіями 40 вантажівок цінного гравію з річки Дністер в районі села Стрілковичі. Показати активістам належні документи правопорушники відмовилися, натомість запевнили, що мають погодження з правоохоронними органами та головою Самбірської РДА. За підрахунками, збитків територіальній громаді завдано щонайменше на 600 тисяч гривень», – цитує Володимира Коваліва прес-служба «Свободи».
Техніка належить турецькій компанії «Онур»
За словами активістів, гравій добувають під прикриттям голови Самбірської РДА Миколи Фрея та депутата Самбірської міської ради Ярослава Кузьм’яка.
«Ми виїжджали на місце при повороті до річки стояв Стрілковицький сільський голова Ярослав Шехович, а голова РДА Микола Фрей був безпосередньо біля річки, де видобували гравій. Вони активно захищали працівників компанії», – розповів ZAXID.NET редактор «Самбірської газети» Андрій Жепко.
Працівники фірми «Онур» почали видобувати гравій 7 березня. Цього ж дня їх незаконну діяльність припинили
За його словами, вантажівки фірми «Онур», возили гравій у с. Бабина, на околицях якого фірма розпочала будівництво асфальтного заводу.
Головний інженер компанії «Онур» Олександр Добоні сказав ZAXID.NET, що нічого не знає про цю ситуацію та від подальших коментарів відмовився, зазначивши, що у нього сьогодні (8 березня, - ред.) вихідний.
ZAXID.NET також намагався отримати коментар у голови Самбірської РДА Миколи Фрея. Але він не зміг пояснити, що робив на місці незаконного видобутку гравію, посилаючись на власну зайнятість.
Пізніше стало відомо, що депутата, який повідомив у поліцію про незаконний видобуток гравію, 8 березня побив його колега – депутат Самбірської райради від Радикальної партії Ляшка Олег Гентош.
Усі фото Андрія Жепка