Саміт Україна-ЄС є першим, який Європейський Союз проводить з третьою країною, після того, як набула чинності Лісабонська угода.
Про це повідомили під час брифінгу заступник Глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук та Представник України при європейських співтовариствах Андрій Веселовський.
Як пояснив Андрій Веселовський, змінилися функції та прерогативи інституцій ЄС, посилилися повноваження Європейського парламенту і роль національних парламентів країн-членів ЄС, сформовано новий якісний та структурний склад Єврокомісії. «Для України велике значення має те, що один комісар буде вести дві теми - розширення і сусідства», - сказав він. За його прогнозом, на основі нового базового документу ЄС може щільніше працювати з країнами-сусідами.
Андрій Гончарук повідомив, що під час саміту буде дано оцінки переговорному процесу щодо укладання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі, переговорам щодо введення безвізового режиму, обговорено започаткування дії нового інструменту відносин - «Порядок денний асоціації Україна - ЄС», розвиток ініціативи «Східне партнерство».
До порядку денного внесено питання взаємодії України і ЄС у подоланні наслідків світової економічної кризи, глобальних змін клімату, забезпеченні енергетичної безпеки, питання міжнародної політики, що становлять спільний інтерес.
За його прогнозами, Спільна заява, яку буде прийнято за підсумками Саміту Україна – ЄС, може підтвердити формулювання попереднього саміту в Парижі. «Формулювання у Спільній заяві за підсумками саміту в Парижі щонайменше буде підтверджено», - сказав Андрій Гончарук, додавши, що формулювання щодо перспектив європейської інтеграції України ще опрацьовується переговірними групами, – інформує прес-служба Глави держави.