На сайті президента зареєстрували петицію проти масової приватизації держмайна

17:20, 9 вересня 2015

Громадськість зареєструвала електронну петицію з вимогою до президента України зупинити остаточний розпродаж держмайна, який планує новий уряд. Петиція розміщена на офіційному сайті президента України.

«Зупиніть роздачу залишків державного майна України, зокрема, стратегічних об'єктів – морських портів», – наголошується в петиції.

Автор петиції, президент громадської організації «Антикорупційний підприємницький фронт» Ігор Єгоров зокрема вимагає провести розслідування діяльності керівництва Міністерства інфраструктури в процесі передачі в концесію найбільшого в Україні морського порту «Південний».

«Під час війни жоден розсудливий міжнародний інвестор не стане вкладати гроші в країну з нестабільною політичною і економічною ситуацією. Зараз, приватизація чи концесія стратегічних підприємств у важкий для країни час економічно недоцільна, і містить як економічні, так і політичні ризики, відбувається тільки на користь ворогів України, які намагаються за безцінь отримати контроль над надбанням всього українського народу», – йдеться в петиції.

Єгоров також нагадав президенту про його передвиборну обіцянку продати свій бізнес, яка так і не була реалізована внаслідок скрутного економічного становища України. Тим не менш, державну власність хочуть продавати саме в цей час, зазначає автор петиції.

«Навіщо віддавати приватнику порт «Південний», який тільки за перше півріччя 2015 р. перерахував податків і зборів до бюджетів різних рівнів майже на 200 млн грн, показавши валовий дохід більш ніж 1,1 млрд грн? Що буде з соціальними зобов'язаннями, які несе перед народом держава, звідки візьмуться гроші на виплату пенсій, якщо наповнювачі бюджету високоприбуткові підприємства перейдуть під контроль олігархів?», – зазначає Єгоров.

Автор петиції звернувся до громадян України з проханням підтримати петицію проти остаточного розпродажу залишків держмайна.

«У власності держави залишилося тільки 10% майна від того, що було на початку всіх приватизацій. Та навіть ці крихти влада прагне розпродати. У той же час цивілізовані країни, як Німеччина чи США у структурі економіки мають від 20 до 40% державної власності», – підсумовується у петиції.