7 червня на затвердження сесії Львівської міської ради буде винесений проект положення "Про організацію, проведення та оформлення купівлі-продажу земель у власність або права на оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення у м. Львові", - повідомив сьогодні, 5 червня, під час громадських слухань цього проекту член депутатської комісії землекористування Львівської міської ради Володимир Гірняк.
Як розповів заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР Ігор Гуменчук, положення – це єдиний уніфікований систематизований документ з питань земельних відносин у м. Львові. "Це відповідь на запити ринку землі і на ті неспівпадіння у законодавстві, які є. Положення не запроваджує абсолютних новел, усі форми реалізації передбачені законодавством, у тому числі й продаж права оренди. – наголосив І.Гуменчук – Проте положення регламентує порядок підготовки документів та процедуру продажу земельних ділянок та надання земельних ділянок в оренду юридичним і фізичним особам".
Відповідно до проекту, передбачено порядок підготовки та проведення продажу землі на аукціоні, на конкурсі, продаж права оренди землі та надання землі в оренду.
"Відповідно до ухвали ЛМР № 570 усі вільні земельні ділянки продаються виключно конкурсним способом, з метою отримання найвищої ціни – говорив В.Гірняк – Принциповим для нас, розробників, було передбачити й такі варіанти, щоб на ділянках, які виставляються, реалізовувалися інвестиційні проекти, необхідні місту. Визначальним чинником при продажу землі через конкурс буде не запропонована учасниками конкурсу ціна, а додаткові умови, які погодиться виконати підприємець. До прикладу, побудувати щось для міста чи прокласти інженерні комунікації".
Що ж до продажу права оренди, то воно застосовуватиметься до ділянок, які не можна продавати. Наприклад, ділянки у зоні ЮНЕСКО, у межах червоних ліній, які хоч і вільні, а все-таки обтяжені.
Учасники громадських слухань позитивно поставилися до пропонованого проекту, однак зробили наголос на тому, що обов’язково потрібно прописати відповідальність інвестора-власника земельної ділянки за реалізацію інвестиційного проекту, щоб мінімізувати перепродаж земель. Також запропонували внести пункт, відповідно до якого, зміна орендаря землі можлива лише шляхом винесення відповідної ухвали сесією міської ради.