На шляху до ЄС Україна має реформувати систему ведення бізнесу, – Кінах

23:00, 17 липня 2013

Реформувати систему ведення бізнесу й забезпечити захист інвесторів і вітчизняних, і закордонних треба до того, як буде підписано угоду про асоціацію України та ЄС, вважає народний депутат України від Партії регіонів, президент УСПП Анатолій Кінах.

Коментуючи висновки щоквартального дослідження ЄБА, політик в ефірі радіо "Свобода" пояснив, що реформувати систему ведення бізнесу потрібно до підписання угоди, оскільки створення зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом неможливе з огляду на "негоду" в інвестиційному кліматі України, повідомляє прес-служба Анатолія Кінаха в середу.

"Висновки експертів Європейської Бізнес Асоціації збігаються з оцінкою ситуації щодо стану ділової активності в Україні, зробленою Українським союзом промисловців і підприємців і Економічною радою громадських організації та галузевих асоціацій бізнесу. Ситуація дуже непроста, вона негативно впливає на функціонування економіки України та підриває національну безпеку держави", – зазначив політик.

За його словами, закордонні та вітчизняні інвестори, спілкуючись з українськими чиновниками, прямим текстом кажуть, що їх не дуже турбують ставки податків в Україні, вони до них можуть адаптуватися. "Але приватні інвестиції ніколи не зможуть працювати там, де не гарантовано їхній захист за принципом верховенства права і рівності всіх перед законом. Ситуацію треба виправляти, адже під загрозою може опинитися підписання угоди про асоціацію і зону вільною торгівлі з ЄС. Ми не повинні цього допустити, особливо сьогодні, коли членство в Європейському Союзі так близько", – наголосив депутат.

Анатолій Кінах нагадав, що в УСПП працює рада з корпоративної безпеки, яка в оперативному режиму розглядає скарги підприємців щодо порушення їхніх прав, надає їм правову підтримку, радить, як уберегтися від рейдерства тощо. Зокрема, рада інформує представників уряду про наявні проблеми, пропонуючи допомогу можновладцям у спільному напрацюванні дієвих рішень щодо їх вирішення.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту Східного партнерства, запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та ліквідувати недоліки виборів Верховної Ради і провести низку реформ.

Додамо, що міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Микола Ваммен заявили журналістам після зустрічі із президентом Януковичем, що Європа немає остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити.