На сході і півдні України дискредитують Львівщину і Трускавець, - депутат

15:44, 27 листопада 2009

«У лікувально-санаторні заклади Трускавця надходить багато дзвінків зі сходу і півдня України. Люди перепитують, чи у нас висока захворюваність і смертність. У них ведеться відкрита інформаційна війна проти Трускавця та проти Львівської області як туристичного і рекреаційного регіону. Подається інформація, що Львівська область продовжує бути епіцентром епідемії. Відповідно люди думають, що у нас тільки декларативно усе добре, а насправді тут дуже багато хворих, вони мало не на вулицях падають. Я вважаю, що це цілеспрямована дескридитація нашої області», - заявив 27 листопада під час прес-конференції депутат Трускавецької міської ради Юрій Яворський.

Ю.Яворський повідомив: «На початку листопада ми отримали інформацію, що у Донецькій області з’явилися біг-борди з написами: «Хочете викинути гроші на вітер? Їдьте в Трускавець». Маємо такі ж посили із Дніпропетровської області, з південних областей України». Крім цього, за його інформацією, 21 листопада на телеканалі «СТБ» транслювалася телепередача, в якій заперечували будь-які лікувальні властивості води «Нафтуся».

«Маємо вже наслідки. Як правило, у такий період здравниці Трускавця заповнені на 90%, зараз маємо ледь-ледь 30-40% наповненості. Підприємці у більшості орієнтовані на відпочиваючих, не заробляють, і відповідно, мешканці, що працюють у сфері обслуговування, відправлені у відпустки за свій рахунок. Міський бюджет Трускавця, що наповнюється із податків місцевих підприємців та відрахувань з зарплат, порожній», - заявив Ю.Яворський.

Депутат заявив: «Хочу донести правдиву інформацію. У період із 29 жовтня до 24 листопада звернень за медичною допомогою у Трускавці зареєстровано від мешканців – 1208, а від відпочиваючих – 17. Дійсно потребували стаціонарного лікування 119 мешканців і лише 5 відпочиваючих. «Відсоток захворюваності серед відпочиваючих дуже незначний».

Представник Трускавця обґрунтував економічну доцільність оздоровлення на курорті: «Середньостатистична вартість оздоровлення у Трускавці становить 45-55 грн. для однієї особи на день. У той же час мінімальні денні витрати на лікування від ГРВІ становлять 31 грн, від пневмонії – 108 грн на день. Якщо говорити про грип AH1N1, то «Таміфлю» коштує від 350 грн. Економічно доцільніше оздоровитися, ніж лікуватися».

Своєю чергою провідний науковий співробітник відділу експериментальної бальнеології Інституту фізіології ім. Богомольця НАН України Ігор Попович поінформував про властивості води «Нафтуся», які він досліджував понад 20 років. «Нафтуся» за своєю дією на організм людини не поступається широко розрекламованим женьшеню та бальзаму «Біттнера». Ми проводили порівняльні дослідження їх впливу на організм. Суть цілющої дії «Нафтусі» на організм зводиться не до активації сечовиділення, жовчовиділення, як раніше вважалося. Вона має такі властивості, але вони лише побічні. Основне, що вона зміцнює загальну опірність організму людини».

Вчений пояснив: «Виявилося, що нафтоподібні речовини, які є в невеликій кількості в «Нафтусі», активують так звані імунокомпетентні клітини, що розпізнають і знешкоджують віруси та бактерії, на слизовій кишкового тракту. Ці клітини - мігруючі. Вони мігрують зі слизової кишки в шкіру, а звідти потрапляють на слизову верхніх дихальних шляхів. Таким чином підвищується як місцева протиінфекційна опірність, так і загальна, зокрема протигрипозна». Він додав, що у Трускавці також пропонуються процедури з застосуванням озокериту, завдяки якому підвищується опірність проти інфекцій організму через шкіру, і полоскання та інгаляції, що прямо впливають на слизову верхніх дихальних шляхів. «Таким чином, люди отримують потрійний захист, надійний бар’єр проти інфекцій, у тому числі тих, що передаються повітряно-крапельним шляхом».