На Сихові планують встановити перший фонтан

16:30, 18 липня 2013

На сьогодні у Сихівському районі немає фонтанів, однак існує проект облаштування фонтану поруч із культурно-освітнім центром. Інвестувати в цей проект буде підприємець. Про це під час чат-конференції у ZAXID.NET 17 липня повідомила голова Сихівської РА Ірина Маруняк. Пропонуємо читачам першу частину чат-конференції.

- Обурені читачі звертають увагу на те, що біля ринку «Санта-Барбара» з боку пр. Червоної Калини є нелегально облаштована торгова точка, що продає алкогольний фальсифікат. А працівники міліції «кришують» цю точку. Також ця торгівля заважає проходу мешканцям до переходу.

- Торгівля алкоголем – це неприпустимо. З такими речами ми боремось, проводимо рейди щодо продажу алкоголю у вечірній і нічний час. На жаль, такі факти є. І продають неповнолітнім, і після 22:00. Застосовуються жорсткі санкції. Штрафуються до 1700 грн люди, які продали алкоголю у вечірній час. Також позбавляються ліцензії підприємці, що порушили вимоги закону.

Щодо цього випадку я мала розмову з начальником райвідділу міліції, з керівником ринку, який є поряд. І є домовленості, що жорстко будемо контролювати, щоб таких речей не траплялося. Особисто я буду тримати це питання на контролі. Для мене це питання нове, я буду старатися його вивчити.

- Біля «Санта-Барбари» стихійна торгівля, знищені клумби… Скільки часу Вам як керівнику району треба, аби ситуацію виправити?

- МАФи, які тут є, внесені ухвалою сесії Львівської міськради до перспективної схеми розміщення малих архітектурних форм. Є певні вимоги до естетичного вигляду, має бути благоустрій біля МАФу: квіти, якісний хідник. Звичайно, МАФ має бути пофарбований, привабливий. Коли я проаналізувала ситуацію з МАФами у Сихівському районі, мене ситуація не задовольнила. Багато кіосків – у жахливому стані, вони підлягають заміні. В районі – 315 МАФів, ми звернулися до підприємців. 30% підлягають заміні і оновленню. Ми зверталися до депутатського корпусу, що не потрібно стільки МАФів встановлювати на території Сихівського району. Їх достатньо.

Треба ставити перед підприємцями вимоги: якщо вони встановлюють МАФ у Сихівському районі, а підприємці чомусь вважають, що Сихівський район – спальний, і вимог як таких виставляти не треба, щоб було гарно. Я з тим не погоджуюся. Буду вимагати від підприємців, щоб був порядок біля МАФів, щоб вони розробили нові проекти. Якщо їхні МАФи встановлені 10-15 років тому – щоб їх оновили. Щоб зробили благоустрій біля кіосків, облаштували хідники якісною плиткою. І, звичайно, щоб самовільних добудов, перебудов біля МАФів не було. Якщо такі речі виявлятимуть і люди не будуть адекватно реагувати на наші вимоги і прохання, що передбачено правилами благоустрою і законом, ми будемо звертатися щодо виключення таких малих архітектурних форм з перспективної схеми їх розміщення. Тим більше, якщо буде виявлено факти продажу алкоголю (з порушеннями, – ред.) – також будемо ставити питання жорстко, щоб МАФ припинив роботу і був закритий…

Згідно з правилами благоустрою, біля МАФу по периметру 10 метрів має прибирати і утримувати територію його власник. Якщо власник цього не робить, то адміністративно-технічне управління складає протоколи і накладає штрафні санкції.

Щодо зруйнованих клумб, я виїду сьогодні на місце, подивлюся – і постараємось ці питання вирішити.

- Навпроти вікон колишнього приміщення Сихівського РВ міліції вже десятиліття стоїть каркас старого автомобіля. Прохання до керівників ЛКП «Під Зуброю» та «Старий Сихів» прибрати його…

- Я з’ясовувала, чому це питання не вирішується. Каркас цього автомобіля був предметом розгляду кримінальної справи. Там був колись райвідділ на цій території. Запропоновано було власнику після завершення розслідування забрати каркас. Власник не забрав. Ми з’ясували прізвище, ім’я, по батькові власника, де він проживає, будемо вимагати від нього, щоб забрав цей каркас автомобіля. Якщо  відмовиться – будемо вчиняти дії в межах закону, аби забрати каркас. Так не може бути.

- Запитання щодо довгобуду – дитячого садка на вул. Скрипника. Будівництво почалось навесні 2006 року, зараз об’єкт – без охорони…

- З дитячими садочками в Сихівському районі є проблема. Пам’ятаємо 90-ті роки, коли дітей народжувалося мало, садочки закривали, перепрофільовували під інші адміністративні приміщення… Зараз є серйозна проблема щодо відкриття нових груп, люди не можуть своїх дітей влаштувати в садочки. На території Сихівського району є 14 садочків комунальної та 1 – приватної власності. За статистикою, є 8 тис. дітей дошкільного віку в районі. Потрібно було б прилаштувати 4,5 тис. дітей в дитсадки. Чи це можливо, чи є достатньо місць? Ні. На Чукаріна навесні цього року відновив роботу садочок, там облаштовано 8 груп для дітей.

Цього року плануємо відкрити ще додатково дві групи в 170-му дитсадку, а надалі – на Зубрівській, 9. Зараз розроблено проект відновлення роботи садка на вул. Зубрівській, 9. Колись цей садочок був перепрофільований і там працювала Сихівська РА. Зараз райадміністрація має нове приміщення на пр. Червоної Калини, 68. Відповідно, є проект облаштування садка на Зубрівській. Наступного року мають бути закладені кошти на відновлення садка.

- А щодо садка на Скрипника?

- Це довгобуд… На сьогодні вартість об’єкту – 27 млн грн. Вкладено 10-11 млн грн, ще треба близько 16 млн грн. Таких коштів, на жаль, у бюджеті нема. Шукаємо інвестора, щоб хоча б цього року накрити дах над цією будівлею, аби вона не руйнувалася… Це проблема. Шукаємо меценатів, спонсорів…

- Чи ви можете особисто вплинути на ЛКП «Зелений Львів», щоб у парку відпочинку ім. Івана Павла II зрізали сухі дерева, поставили лавки та провели освітлення?

- Цей парк є на балансі ЛКП «Зелений Львів», і парк – у поганому стані. Там дуже багато є сміття. Люди відпочивають і смітять. Тому потрібно розуміти, що це є наша відпочинкова зона. Якщо, до цього зеленого куточка ми не будемо  дбайливо ставитись, то нічого доброго з того не буде. Ми навесні провели толоку. Долучилися підприємці, мешканці, діти. Ми вивезли 10 машин сміття з цього парку.

Щодо дерев, то я розмовляла з керівником ЛКП «Зелений Львів»: там, де є сухостій, його треба зрізати. В перспективі закладені кошти в бюджеті (300 тис. грн) на те, щоб зробити проект облаштування Хресної дороги в цьому парку. Зараз Михайло Федик розробляє цей проект. Управління капітального будівництва є замовником робіт, до жовтня проект має бути виготовлений. На наступний рік, думаю, депутати міської ради виділять кошти для облаштування Хресної дороги.

На жаль, у цьому парку є цвинтар тварин. Це неправильно і не зовсім добре. Це є проблемою для львів’ян, бо у нашому місті немає облаштованої ділянки, де можна ховати тварин. Міський голова дав доручення щодо вирішення цього питання. Бо домашні улюбленці, в певному сенсі, є також членами сімей. Але парк не є цвинтарем, а місцем для відпочинку людей. Тому прохання до мешканців таких речей не робити, бо це суперечить санітарним нормам.          

- Хто дав вказівку відкопувати землю вздовж поребриків на газонах, бо вони похилились і попадали? В районі немає нормальних тротуарів. Чи ви не помітили цього при обході?

- Поребрики обкопують, щоб дощові стоки не текли на дорогу і прибордюрну частину. Не засмічували проїжджу частину. Але поребрики потрібно обкопувати правильно. Не потрібно це робити на цілу лопату, щоб поребрик впав. Ми вчимо людей, як це робити, але, на жаль, є суб’єктивний фактор, коли біля бордюра чи поребрика вириті рови, і вони падають. Ми робимо зауваження, щоб це робили правильно. Ми будемо відкопувати їх і далі, але правильно.

- Чи можна відновити фонтан біля кінотеатру ім. Довженка?

- Біля кінотеатру Довженка – не фонтан. Ця споруда ніколи не була фонтаном, це була система кондиціонування культурно-освітнього центру. Вона була споруджена ще в радянські часи і зараз не працює.

Ми знайшли інвестора, згідного вкласти кошти, вже є зроблено кошторис і проект облаштування фонтану біля культурно-освітнього центру. Зараз цей проект – на затвердженні в міській раді. Я, власне, сьогодні мала розмову з цим підприємцем, він підтвердив, що згідний вкласти кошти в облаштування фонтану.

У Сихівському районі немає жодного фонтану. Якщо говорити об’єктивно, то бракує фонтану, бракує води в Сихівському районі. Думаю, від того будуть мати задоволення і мешканці, і діти. Тому ми стараємося це вирішити. Це питання не вирішується впродовж півроку чи навіть року, але є напрацювання, і є підприємець, готовий до облаштування фонтану.

- Власне, про такі речі він також пише, звертаючи увагу на те, що на вул. Угорській та на просп. Червоної Калини зупинки, в принципі, відсутні, і сісти в автобус можна, тільки пройшовши по газону, який за довгі роки такої практики перетворився просто на пилюку.

- З облаштуванням зупинок є проблема. Зараз ми спільно з управлінням транспорту і зв’язку проводимо інвентаризацію зупинок на предмет наявності якісних кишень, павільйонів. На жаль, в Сихівському районі є зупинки, не облаштовані павільйонами, і люди стоять, чекають на транспорт під дощем, не маючи куди сховатися.

На сьогодні ми формуємо титульний список, де що треба зробити на зупинках. При формуванні бюджету на 2014 рік планується закласти кошти, щоб максимально облаштувати павільйони на тих зупинках, де їх немає, і, звичайно, облаштувати кишені. Це буде залежати від можливостей бюджету на наступний рік.

Цього року в бюджеті передбачено кошти на облаштування трьох павільйонів. Один із них вже частково облаштували біля Податкової інспекції, ще один мають зробити на просп. Червоної Калини. Де має бути третій павільйон – зараз чітко сказати не можу, не хочу обдурити мешканців.

Також ми працюємо з підприємцями, щоб за їхні кошти облаштовувалися зупинки і павільйони. Я хочу подякувати тим підприємцям, які долучаються до співпраці з районною адміністрацією. Біля «Сільпо» за кошти підприємців планується облаштувати зупинку, на просп. Червоної Калини вже облаштована зупинка за кошти підприємців. Також я мала розмову з підприємцем щодо зупинки на вул. Сихівській, біля «Іскри». Він уже замовив зупинку за свої кошти і буде її облаштовувати.

Також ми працюємо з нашими мешканцями. Коли проводимо ремонтні роботи – чи на сходових клітках, чи ремонт дахів – сприяємо ініціативі мешканців. Якщо є така ініціатива: «Я куплю фарбу, а ви мені зробіть, будь ласка, ремонт сходової клітки», то ЛКП дає працівників, і ми спільно ремонтуємо сходову клітку. По-перше, це дозволяє нам економити бюджетні кошти, які можемо використати на інші сходові клітки мешканців. По-друге, люди, які вклали кошти в ремонт, оберігають сходову клітку, стараються, щоб її не руйнували, не обмальовували, максимально вживають заходи для її збереження. Тому я також хочу подякувати мешканцям, які до таких речей докладаються. Хотілося б, щоб така співпраця надалі тривала.

Що стосується ремонту дахів, то тут також можливості бюджету є обмеженими. Якщо є така ініціатива, що мешканці купують матеріали, а працівники ЛКП виконують роботи – або навпаки – будь ласка, звертайтеся до ЛКП, там мають тільки сприяти таким речам. Якщо ви бачите, що в ЛКП є байдужість, що там не реагують, або є хамство – будь ласка, звертайтесь у приймальну адміністрацію або по телефону, приходьте до мене й інформуйте про такі речі. Я їх припиняю. З квітня ми за неналежну роботу дали працівникам ЛКП, головним інженерам і іншим працівникам догани, якщо вони не розуміють, як мають якісно працювати. Відповідним чином будемо поступово людей змінювати. Мешканці оплачують квартирну плату, тож мають бути якісні послуги.

- Інший читач запитує про вашу співпрацю з депутатами від ВО «Свобода», які курують Сихівський район. Чи вони вам чимось допомагають?

- Є 8 депутатів від фракції ВО «Свобода». Ми з ними співпрацюємо, періодично збираємося в районній адміністрації, обговорюємо… Буквально місяць тому в нас були такі збори з депутатами, не лише зі «Свободи». Ще є Іван Рудницький, депутат від Сихівського району, Роман Федишин. Ці десять депутатів – це така основа, джерело, з яким ми відповідним чином стараємося вирішити питання.

Ми з депутатським корпусом обговорювали проблему доріг і можливості виділення додаткових коштів, щодо ремонту хідників, щодо МАФів. Тут я хотіла б, щоб депутати прислухалися до нашого прохання. Щоб людям було комфортно, звичайно, потрібно більше коштів виділяти на благоустрій районів, не лише Сихівського. Адже потім люди звертаються, знову ж таки, до депутатів: там треба зробити дорогу, поремонтувати дах... Ідуть депутатські запити. А для цього необхідні кошти. Депутати мають в першу чергу дбати про наявність і про виділення коштів на ті чи інші роботи.

Вчора (16 липня – ред.) був звіт депутата Верховної Ради Михайла Михайловича Хміля в культурно-освітньому центрі, прийшло багато людей, зокрема депутати від партії «Свобода», обговорювали питання, які є в Сихівському районі, які є перспективи його розвитку. Вчора було проголосовано і відновлено роботу органу місцевого самоврядування, раду самоорганізації населення. Її очолив Михайло Хміль, заступником є Іван Рудницький, який колись був на початках створення Сихівського району.

Тому співпраця є, і я б навіть сказала, що ми розвиваємося в плані відновлення самоорганізації населення в Сихівському районі. Я вважаю, що ініціатива щодо вирішення тих чи інших проблем має йти від людей. Вже минули часи, коли влада говорить: «Треба зробити так», і ми робимо так. На сьогодні треба слухати людей, треба людей збирати разом.

Повірте мені, що є дуже цікаві ідеї, дуже цікаві думки. Просто таких людей треба зорганізувати біля себе, не боятися їх, а з ними розмовляти і підтримувати їх ініціативу. Якщо люди будуть бачити, що їхня ініціатива підтримана, тоді й вони будуть отримувати задоволення, і влада також буде від цього отримувати дивіденди. Спільно можна вирішити дуже багато речей.

Деколи люди говорять про такі речі, про які я, можливо, і не думала. Один мешканець підійшов і каже, що ламають дерева на просп. Червоної Калини перед Зеленими святами. Для мене ця проблема була нова, тому що в Галицькому районі такого не було. Мовляв, треба терміново вирішити питання щодо посилення патрулювання на проспекті, щоб унеможливити це, щоб не ламали ці дерева. Є люди, які звертаються з тим, щоб більше дерев висадити у Сихівському районі. Є такий ініціативний мешканець, Роман Володимирович, який говорить про те, що утеплюються будинки, але через це втрачається естетичний вигляд фасадів, і потрібно розробити концепцію утеплення будинків.

Такі ініціативи треба підтримувати, і ми, звичайно, будемо їх підхоплювати, проводити наради, щоб ці проблеми вирішувати. Я б хотіла ще більше розвивати співпрацю з людьми і депутатським корпусом: за допомогою і депутатів, і ради самоорганізації населення, Михайла Хміля, Івана Рудницького, ініціативного депутата Андрія Карбовника… Ми плануємо такі речі спільно робити в Сихівському районі.